Dan Petrescu bate tot: Kuban Krasnodar, lider detasat in Rusia

Marti, 14 Septembrie 2010, ora 21:02
3612 citiri

Dan Petrescu este de neoprit in Rusia, echipa sa, Kuban Krasnodar, obtinand victorie dupa victorie in liga secunda.

Echipa "Bursucului" a castigat, marti, partida disputata impotriva celor de la FK Ural cu scorul de 3-0, golurile fiind marcate de Ne, in minutul 47, si de Davidov, care a punctat in minutele 63 si 93.

Atacantul roman din lotul celor de la Krasnodar, Gigel Bucur, nu a fost inclus in lot.

Dupa 28 de etape disputate in liga secunda din Rusia, Kuban a acumulat 62 de puncte, cu 12 mai multe decat ocupanta locului secund, Volga Nijni Novgorod.

Cum din acest sezon mai sunt de jucat numai 10 etape, Kuban este marea favorita la promovare, Dan Petrescu fiind extrem de aproape de a-si indeplini obiectivul.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
#Dan Petrescu Rusia, #Kuban Krasnodar victorie Ural, #Kuban Krasnodar lider Rusia, #Kuban promovare Rusia, #Dan Petrescu Kuban Krasnodar , #Kuban Krasnodar