Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Dan Petrescu continua forma buna in Rusia (Video)

Sambata, 13 August 2011, ora 21:55
3983 citiri

Echipa pregatita de Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a confirmat victoria senzationala obtinuta cu Dinamo Moscova cu un nou succes in prima liga din Rusia, scor 2-1, in depasare, cu FC Rostov.

Trupa "Bursucului" s-a instalat la conducerea partidei la jumatatea primei reprizei, Zelao inscriind in minutul 23 dintr-o lovitura libera obtinuta de ivorianul Lacina Traore.

Gazdele au restabilit egalitatea in minutul 12 al reprizei secunde, prin Bracamonte, dar nou intratul Marco Ne, care i-a luat locul romanului Varga, a punctat pentru 1-2 dupa doar 6 minute.

Gigel Bucur a fost integralist in meciul disputat pe Stadion Olimp 2 din Rostov, in timp ce Lacina Traore a fost inlocuit in minutul 88.

In urma acestui succes, Kuban Krasnodar a acumulat 31 de puncte si a urcat doua pozitii in clasament, pana pe sase, devansand echipele Lokomotiv si Spartak Moscova.

Echipa lui Dan Petrescu are insa un meci mai mult disputat si ar putea reveni pe locul opt pana la incheierea etapei.

In etapa urmatoare, Kuban va primi vizita formatiei Volga Nizhny Novgorod, care ocupa locul 13 in prima liga din Rusia si ii are in lot pe romanii Janos Szekely si Mihaita Plesan.

Urmariti mai jos golurile inscrise de Kuban:

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#dan petrescu, #Kuban Krasnodar, #Dan Petrescu victorie Kuban , #Kuban Krasnodar