Dan Petrescu, la pamant in Rusia

Sambata, 18 Iunie 2011, ora 21:14
3367 citiri

Formatia pregatita de tehncianul Dan Petrescu este la pamant in Rusia, Kuban Krasnodar inregistrand, sambata, a doua infrangere consecutiva in campionat. Elevii "Bursucului" au pierdut cu scorul de 0-1 derbiul local cu rivala FC Krasnodar.

Antrenorul roman a inceput disputa din etapa a 14-a a primei divizii ruse cu Dacian Varga si Lacina Traore titulari, in speranta ca va reusi victoria care sa il mentina in prima jumatate a clasamentului.

Atacantul ivorian adus de la CFR Cluj a ratat o lovitura de la 11 metri in minutul 57, sutand in bara. Anterior, FC Krasnodar a ramas in 10 jucatori, Tubic fiind eliminat pentru un fault comis in propriul careu.

Petrescu a fortat atacul, trimitandu-l in teren si pe Gigel Bucur, insa FC Krasnodar a dat lovitura in minutul 67, atunci cand Nikola Drincici a reusit sa deschida scorul.

Acelasi Traore a mai ratat o ocazie mare cu 5 minute inainte de fluierul de final iar Armas a vazut cel de-al doilea "galben" si a fost trimis la cabine.

Pentru Kubanul lui Dan Petrescu aceasta este a doua infrangere consecutiva in prima liga rusa, "galben-verzii" oprindu-se la cele 21 de puncte acumulate pana in etapa a 12-a.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Dan Petrescu la pamant Rusia, #Dan Petrescu invins Rusia, #Kuban invinsa FC Krasnodar, #Dan Petrescu Kuban Krasnodar , #Kuban Krasnodar