Gol de 3 puncte pentru Gigel Bucur la Kuban

Vineri, 30 Iulie 2010, ora 22:51
1439 citiri

Gigel Bucur a inscris pentru formatia rusa Kuban Krasnodar, in victoria obtinuta de echipa lui Dan Petrescu la Kursk, scor 2-1.

Kuban a marcat primul gol prin Armas, in minutul 45, egalitatea fiind restabilita de Borozdin, in minutul 73.

Gigel Bucur a inscris golul victoriei cu sase minute inainte de final, aducand echipei din Krasnodar cea de-a 12-a victorie din acest sezon.

Dupa 20 de etape, formatia pregatita de Dan Petrescu ocupa prima pozitie in liga a doua din Rusia, avand cu patru puncte mai mult decat FK Krasnodar.

C.F.

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#gigel bucur, #Bucur gol Kuban, #Kuban Krasnodar, #dan petrescu , #Kuban Krasnodar