Kuban-ul lui Dan Petrescu, pe primul loc in Rusia (Video)

Sambata, 23 Aprilie 2011, ora 14:55
3785 citiri

Echipa antrenata de Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a urcat pe primul loc in Rusia, dupa ce-a castigat sambata, cu 1-0, intalnirea jucata la Nyzhnyi, cu Volga, in etapa a 6-a a primei ligi ruse de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost inscris in repriza a doua, mai exact in minutul 72, de mijlocasul Vladislav Kulik.

In urma acestei victorii, Kuban a ajuns la 12 puncte acumulate in 6 etape si ocupa primul loc in clasament!

Dan Petrescu a inceput meciul cu urmatorul "11": Budaov - Bugayev, Armas, Zelao, Zhavnerchik - Varga, Kulik, Maksimov, Tlisov, Tsorayev - Traore.

La gazde, care nu mai pierdusera pe teren propriu de doi ani, fostul stelist Mihaita Plesan a fost titular.

In urmatoarea etapa, Kuban va juca la Moscova, cu Lokomotiv, intr-un meci programat pe 30 aprilie.

Vizionati, mai jos, unicul gol marcat in partida dintre Volga si Kuban:

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Kuban primul loc Rusia, #Dan Petrescu primul loc, #Kuban victorie Volga Nyzhnyi , #Kuban Krasnodar