O noua victorie mare pentru Dan Petrescu (Video)

Sambata, 16 Aprilie 2011, ora 17:10
3129 citiri

Echipa antrenata de Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a castigat, scor 2-0, intalnirea jucata sambata, pe teren propriu, cu FK Rostov, in cadrul etapei a 5-a primei ligi ruse de fotbal.

Golurile trupei pregatite de "Bursuc" au fost marcate de fostul atacant al celor de la CFR Cluj - Lacina Traore, in minutul 9, cu un sut excelent din partea stanga, si Zelao, in minutul 35, dupa o lovitura de la coltul terenului.

Din minutul 60, Kuban a evoluat in 10 jucatori, dupa ce Kozvol a primit cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

Insa, chiar si in aceste conditii, FK Rostov, pregatita de fostul antrenor al Stelei - Oleg Protasov, n-a reusit sa-i incurce pe bataiosii jucatori ai lui Petrescu.

Dan Petrescu a inceput meciul cu urmatorul "11": Budakov - Kozlov, Zelao, Armas, Zhavnerchik - Tsorayev, Tlisov, Maksimov, Kulik, Varga - Traore.

In urma acestui rezultat, Kuban a urcat pe locul 3 in clasamentul primei ligii ruse de fotbal, cu 9 puncte stranse in 5 meciuri, la egalitate cu prima clasata, Volga Nyzhnyi, care are insa un meci mai putin disputat.

Urmatoarea etapa, Kuban va juca in deplasare chiar la Volga Nyzhnyi.

Vizionati, mai jos, cele doua reusite:

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...