Traore l-a enervat pe Dan Petrescu si a fost pedepsit

Luni, 08 August 2011, ora 16:55
1400 citiri

Lacina Traore l-a scos din sarite pe Dan Petrescu.

Atacantul ivorian n-a jucat niciun minut in partida pe care Kuban Krasnodar a castigat-o, scor 3-1, cu Dinamo Moscova, in etapa a 19-a a campionatului rus de fotbal, iar Dan Petrescu a explicat de ce l-a tinut pe banca pe fostul atacant al lui CFR Cluj.

"Nu l-am folosit niciun minut pe Traore din motive disciplinare. Trebuie sa inteleaga ca se afla la un club serios, unde toti lucram ca o echipa", a spus Dan Petrescu.

Lacina Traore a fost adus la Kuban Krasnodar in iarna, cu 4 milioane de euro, de la CFR Cluj.

Pana acum, in acest sezon, ivorianul a marcat 6 goluri si este cel de-al doilea golgheter al echipei, dupa Davydov, care are 7 reusite.