Dan Petrescu, furat in derbiul cu Lokomotiv Moscova

Sambata, 21 Septembrie 2013, ora 14:23
4423 citiri

Dinamo Moscova, echipa pregatita de Dan Petrescu, a pierdut derbiul cu Lokomotiv, scor 1-3, dupa un meci marcat de grave greseli de arbitraj.

Dan Petrescu parca a presimtit ce-l asteapta in derbiul cu Lokomotiv. Inca din minutul 21, romanul a reactionat nervos si a lovit cu forta plexiglasul bancii de rezerve!

Echipa sa a presat pentru a obtine victoria, dar un arbitraj ostil al lui Sergei Karasev a trimis cele trei puncte catre Lokomotiv.

In minutul 43, Dinamo Moscova a punctat prin Voronin, insa reusita a fost anulata dupa un fault in atac acordat cu mare usurinta, pentru o presupusa impingere.

La sase minute de la reluarea jocului, Lokomotiv a trecut in avantaj datorita unui sut de zile mari prins de Dame N'Doye.

Echipa lui Dan Petrescu a avut reactie si a egalat insa in minutul 58, Noboa reluand din fata portii.

Au urmat momente bune pentru Dinamo, cu ratari monumentale, dar un contraatac a pus sfarsit meciului. N'Doye a cazut la marginea careului in minutul 72, insa arbitrul a mutat faza in suprafata de pedeapsa si a acordat penalti, eliminandu-l si pe Douglas.

Samedov a inscris din penalti si a adus-o pe Lokomotiv in avantaj. In prelungiri, scorul final a fost stabilit de Tkachev, cu un sut la coltul lung.

Dupa acest rezultat, Dinamo Moscova ramane pe locul 6, cu 13 puncte in 9 etape, insa va mai cobori mai mult ca sigur cateva pozitii.

Etapa urmatoare, Dinamo Mosova va intalni Rubin Kazan in deplasare, intr-un meci programat joi de la ora 19:30.

DINAMO - LOKOMOTIV 1-3

90+3 - Final de meci!

90+2 - LOKOMOTIV inscrie din nou prin Tkachev

74 - GOL LOKOMOTIV! Samedov inscrie din penalti!

73 - Douglas este eliminat!

72 - N'Doye scapa singur cu portarul si arbitrul acorda penalti pentru Lokomotiv Moscova dupa un fault facut in afara careului!

58 - GOL DINAMO! Noboa inscrie cu un sut din trei metri!

51 - GOL LOKOMOTIV! N'Doye inscrie cu un sut de la 25 de metri direct sub bara!

43 - Voronin inscrie dar reusita este anulata petru un fault in atac acordat cu mare usurinta! Dan Petrescu si-a pus mainile in cap! Echipa sa a inscris un gol valabil!

32 - Arbitrul il ameninta pe Dan Petrescu. Din cauza comportamentului nesportiv, Petrescu poate fi trimis in tribuna.

21 - Dan Petrescu face o criza de nervi pe marginea terenului! Romanul loveste cu putere in geamul de plexiglas de pe banca de rezerve! Un moment ce aduce aminte de iesirea nervoasa a lui Sorin Cartu de la Basel.

1 - Fluier de start!

Info: Meciul incepe la ora 12:30 si este televizat de GspTV.

Inaintea acestui meci, Dinamo ocupa locul 6, cu 13 puncte, in timp ce Lokomotiv este pe 4, cu 16 puncte.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Dan Petrescu Dinamo Moscova, #Dinamo Moscova Lokomotiv, #Dinamo Lokomotiv LIVE , #stiri Dan Petrescu