Dan Petrescu face dezvaluiri: ce s-a intamplat in vestiar la pauza meciului cu Steaua

Joi, 09 Iulie 2015, ora 09:01
7882 citiri

Dan Petrescu a dezvaluit ce a facut in pauza primului si ultimului meci al sau pe banca celor de la ASA Targu Mures, cel cu Steaua din Supercupa Romaniei.

Antrenorul a afirmat ca la pauza si-a amenintat jucatorilor ca pleaca de la stadion, intrucat era nemultumit de modul in care au evoluat in prima repriza.

"La pauza i-am certat zdravan. Le-am zis 'Vreti sa plec de acum?' Si asta s-a vazut in repriza secunda. Am facut miracole", a afirmat Dan Petrescu la SportRo.

Steaua pierde Supercupa. Dan Petrescu scrie istorie la ASA Targu Mures

Steaua a fost invinsa de ASA Targu Mures, scor 0-1, in Supercupa Romaniei. Singurul gol al partidei a fost marcat de Mircea Axente.

Ros-albastrii vor disputa urmatorul meci sambata, de la ora 21:00, impotriva celor de la Petrolul Ploiesti.

Apoi, marti, de la ora 21:30, Steaua va debuta in Liga Campionilor impotriva slovacilor de la Trencin, in deplasare. Ambele meciuri vor fi in direct pe Ziare.com.

C.S.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...