Dan Petrescu, rasturnare spectaculoasa de scor in derbiul Moscovei (Video)

Duminica, 09 Martie 2014, ora 15:42
7055 citiri

Campionatul de fotbal al Rusiei s-a reluat cu un meci spectaculos, intre Dinamo si TSKA Moscova, jucat duminica la pranz.

TSKA a condus cu 2-0 la un moment, acesta fiind si scorul pauzei, rezultatul final intrecand insa orice asteptari.

S-a terminat 4-2 pentru elevii cei de la Dinamo, care au marcat de 4 ori in partea secunda, prin Kuranyi, Samba si Jirkov (o dubla) - toate golurile fiind marcate in 20 de minute.

Pentru Dinamo Moscova, cu Dan Petrescu pe banca, este al patrulea joc la rand cu rivala TSKA, in care elevii romanului nu pierd.

Caseta tehnica a jocului:

Dinamo: Gabulov - Kozlov (Wilkshire 29), Samba (Fernandez 61), Granat, Lomic - Dzsudzsak, Denisov, Noboa, Jirkov - Kuranyi (Iusupov 87), Kokorin.

TSKA: Akinfeev - Fernandes, V. Berezutki, Ignasevici, Senikov - Elm, Wernbloom (Vitinho 73) - Tosic (Iefremov 75), Dzagoev, Musa - Doumbia.

Iata rezumatul partidei VIDEO:

Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
Scenariu-bombă în coaliție. Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu înainte de depunerea candidaturii ar fi deja stabilită SURSE
Cătălin Cîrstoiu va lămuri totul în legătură cu candidatura sa la Primăria Capitalei într-o conferința de presă, este mesajul public al coaliției PSD-PNL. În spatele ușilor,...
#dinamo moscova meci mare cu rivala, #dinamo moscova tska rezumat video, #victorie impresionanta dan petrescu derbi moscova , #stiri Dan Petrescu