Esec in Rusia! Dan Petrescu nu o duce pe Dinamo in Europa

Duminica, 26 Mai 2013, ora 14:41
3214 citiri

Dan Petrescu nu a reusit sa o califice pe Dinamo Moscova in Europa League. Echipa antrenorului roman s-a impiedicat pe propriul teren de Volga, echipa la care a jucat si Mihaita Plesan, fostul stelist.

Dinamo nu a obtinut decat o remiza, scor 0-0 la final, rezultat care o scoate din calculele pentru calificarea in Europa League.

Romanul Plesan a fost avertizat cu un cartonas galben in minutul 45. In minutul 71, oaspetii au ratat un penalti. Antrenorul roman a fost trimis in tribuna dupa ce a protestat la o decizie a arbitrului.

Cu acest rezultat, Volga prinde in extremis barajul pentru mentinerea in prima liga din Rusia si are sanse asadar sa se mentina in prima divizie.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
#dan petrescu esec in rusia, #dan petrescu egal volga dinamo, #egal dinamo moscova volga, #dinamo necalificare in europa egal volga , #stiri Dan Petrescu