Intoarcere de scor de senzatie pentru trupa lui Dan Petrescu in Rusia

de Dan Alexandru
Duminica, 30 Martie 2014, ora 18:00

Dinamo Moscova, trupa antrenata de romanul Dan Petrescu, a invins in ziua de duminica, in deplasare, cu scorul de 3-1 echipa Tom Tomsk, intr-un meci din etapa cu numarul 23 a campionatului rus de fotbal.

Tomsk a condus cu 1-0, dupa un gol marcat de Rikov, in minutul 48. Dinamo si-a revenit rapid insa, marcand cele trei goluri ale victoriei prin Kokorin, minutul 51, Kuranyi, minutul 64 si Ionov in minutul 84.

George Florescu a fost doar rezerva la Dinamo, in timp ce Gabi Muresan a fost titular si integralist la Tomsk.

Dupa aceasta victorie, Dinamo urca pe 3 in clasament, cu 43 de puncte la activ, la doar 5 puncte de lider.

Tomsk este pe 13 in Rusia, cu 20 de puncte.