Pas gresit pentru Dan Petrescu la primul meci de la revenirea pe banca lui CFR Cluj

de Dan Alexandru
Duminica, 24 Martie 2019, ora 15:48

Duminica, Dan Petrescu s-a intors la CFR Cluj si a avut parte de prima sa partida de la revenirea sa in Romania, dupa o scurta perioada petrecuta in China, la gruparea Guizhou Hengfeng.

Ardelenii de la CFR au avut parte de un meci amical disputat cu Gaz Metan Medias, meci disputat la Medias si terminat la egalitate, scor 0-0.

Tanara arbitra Roxana Recorean a fost la centrul acestui joc, unul mai mult de vacanta, in care Dan Petrescu a fost incantat sa ii vada din nou la lucru pe fostii sai elevi, cu care sezonul trecut cucerea titlul in Liga 1.

Ely Fernandes a ratat pentru Gaz o ocazie mare in minutul 1, Moutinho putea deschide scorul pentru CFR in minutul 13. Partida s-a incheiat cu o alta sansa uriasa ratata de Paun in minutul 86.

Primul joc oficial de la revenirea lui Dan Petrescu va fi in week-endul urmator, in partida cu Astra Giurgiu, pe teren propriu, sambata viitoare.

Dan Petrescu a plecat vara trecuta de la CFR, imediat dupa titlul cucerit in L1, plecand la Guizhou in prima liga din China, formatia cu care a si retrogradat in liga secunda.