Petrescu: Am fost eliminati de o echipa care a avut 3 ocazii

Miercuri, 28 Octombrie 2009, ora 07:12
1987 citiri

Antrenorul Dan Petrescu s-a declarat nemultumit de infrangerea suferita de formatia sa in fata echipei FC Brasov, in optimile Cupei Romaniei.

"Imi vine sa-mi bag piciorul in el de fotbal. Sa iei bataie de la o echipa care a avut 2-3 ocazii, nu e normal. Noi am avut 4-5 ocazii incredibile, portarul nostru a somat. Era perfect pentru noi sa fim in sferturi la primavara. Am intalnit o echipa foarte valoroasa, cu jucatori buni, mai ales la mijloc.

Am pierdut si pe mana terenului, pana azi a fost soare, acum a plouat si terenul s-a stricat. Oricum, nu avem scuze. Jucatorii care au intrat azi erau proaspeti si trebuia sa arate mai mult. La ultima ocazie a fost penalti clar dar arbitrul nu a vazut sau nu a vrut sa vada.", a declarat Petrescu la finalul partidei.

FC Brasov s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei dupa ce a eliminat Unirea Urziceni, scor 1-0.

Alaturi de FC Brasov s-a mai calificat in sferturi si FC Vaslui, care a trecut de Gaz Metan Medias cu acelasi scor, 1-0.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...