Dinamo de Champions League: 5-2 cu Sturm Graz

Miercuri, 28 Ianuarie 2009, ora 16:48
1272 citiri

Dinamo a castigat lejer miercuri dupa-amiaza, scor 5-2, intalnirea amicala disputata impotriva gruparii Sturm Graz, locul 3 in campionatul Austriei de fotbal.

Golurile "cainilor" au fost inscrise de Nicolae Mitea, de doua ori, Claudiu Niculescu, Lucian Goian si Gabriel Torje.

Mircea Rednic a inceput meciul cu urmatorul 11: Lobont - Homei, Tamas, L. Goian, Izvoranu - Torje, Ropotan, Vranjkovic, Bostina - Niculescu, M. Niculae. Pe parcursul intalnirii au mai intrat: Dolha, Danciulescu, Adrian si Andrei Cristea, Mitea, Blay, Miranda, Musat, Daniel Grigore si Matache.

A fost primul meci amical disputat de Dinamo in cantonamentul de la Antalya. Urmatorul meci al gruparii din Soseaua Stefan cel Mare va avea loc joi, de la ora 17:00, cu Banik Ostrava.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...