Dinamo - FC Botosani 3-1

Miercuri, 12 Noiembrie 2008, ora 16:01
1492 citiri

Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei la fotbal.

Echipa din Stefan cel Mare a dispus de FC Botosani, intr-o partida disputata la Focsani, cu scorul de 3-1.

Toate golurile intalnirii au fost marcate in repriza secunda, reusitele lui Cristea si Danciulescu din minutele 50 si 66, dar si cartonasul rosu incasat de divizionara secunda, transand calificarea inainte de final. Cristea si-a trecut in cont cel de-al doilea gol in minutul 83, fiind urmat doua minute mai tarziu de Simao, care a marcat golul de onoare al moldovenilor.

Partida a fost arbitrata la centru de braileanul Ivan ajutat de asistentii Paunescu si Ciobotariu.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
EXCLUSIV. Fostul scouter al lui Dinamo dă cărțile pe față! Cum poate evita Dinamo retrogradarea
Octavian Marin, impresar FIFA și fost scouter al lui Dinamo în urmă cu câțiva ani, crede că alb-roșii se pot salva de la retrogradare. Marin a vorbit despre lotul de jucători și crede...