Dinamo a pierdut la Bistrita

Sambata, 17 Aprilie 2010, ora 23:20
3166 citiri

Dinamo Bucuresti a clacat in etapa a 28-a a Ligii I, "ros-albii" pierzand disputa de la Bistrita, cu Gloria, scor 3-2.

Bucurestenii au inceput bine si, in minutul 12, Andrei Cristea a centrat bine pentru Marius Niculae iar acesta i-a asezat balonul perfect lui Niculescu care a indplinit o simpla formalitate deschizand scorul.

Bistritenii au egalat 10 minute mai tarziu. Munteanu a respins doua suturi consecutive expediate de Petre si Hora, insa nu a mai avut ce sa faca in fata brazilianului Moraes, ajuns la golul cu numarul 7 in Liga I. Dinamo a revenit in avantaj in minutul 32, Andrei Cristea transformand cu siguranta o lovitura de la 11 metri obtinuta de Torje.

Gazdele au revenit din nou si au egalat prin Vali Nastase in prelungirile primei reprize.

Lovitura de teatru a venit in minutul 88. Apararea dinamovista a gafat in lant si Moraes a reusit "dubla" profitand de apatia lui Molinero. Scor fina, Bistrita - Dinamo 3-2.

Partida a fost transmisa in format Live Text pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul intalnirii.

Desfasurarea meciului:

Finalul partidei!!!

Ultima schimbare la Bistrita: Moraes ii lasa locul in teren lui Tavares.

Min.88 GOOOL BISTRITA !!! Bistrita preia conducerea dupa un gol incalcit al lui Moraes!

Min.84 Albut respinge fantastic un sut centrare trimis de Torje.

Schimbare Bistrita: Coroian este aruncat in lupta.

Min.78 Dan Matei scapa pe partea dreapta, insa sutul sau trece pe langa poarta.

Min.75 Frasinescu primeste cartonasul galben dupa un fault dur la Molinero.

Schimbare Dinamo: Ze Diabate intra in locul lui Niculescu.

Schimbare Bistrita: Keita intra in locul lui Petre.

Min.69 Moraes se distreaza cu Moti si Scarlatache, insa sutul sau se duce peste poarta!

Min.66 Muresan suteaza de la distanta, Munteanu respinge aiurea si Bistrita este aproape de gol!

Min.61 Latovlevici suteaza frumos, putin peste transversala.

Min.56 Cristea vede cartonasul galben pentru un fault dur.

Min.51 Bajenaru trimite excelent in careul lui Dinamo, dar Moraes, dezechilibrat, suteaza peste poarta.

Min.48 Dan Matei suteaza mult peste poarta.

A inceput repriza secunda!

_________

Finalul primei reprize!!!

Min.45 Vali Nastase inscrie din 3 metri dupa o gafa a defensivei dinamoviste.

Min.37 Albut retine un sut expediat de Andrei Cristea.

Min.35 Cristi Munteanu primeste un cartonas galben.

Min.32 GOOL DINAMO !!! Cristea transforma lovitura de la 11 metri!

Min.31 Penalti pentru Dinamo obtinut de Torje! Dinamovistul a fost faultat de Latovlevici.

Min.30 Scarlatache suteaza bine din marginea careului, dar Albut deviaza in corner.

Min.23 GOOOL BISTRITA !!! Petre suteaza bine de la distanta, Munteanu respinge in fata, Hora suteaza si el, Munteanu respinge din nou iar Moraes trimite simplu balonul in poarta!

Min.21 Albut retine bine o lovitura libera.

Min.19 Marius Niculae paseaza bine pentru Cristea, insa acesta suteaza peste poarta.

Min.14 Pulhac respinge bine din fata lui Hora.

Min.12 GOOL DINAMO !!! Cristea centreaza bine in careul advers, Niculae ii aseaza balonul lui Niculescu iar acesta il invinge pe Albut!

Min.8 Torje patrunde bine in partea dreapta, insa fundasii Bistritei reusesc sa-l scoata in tusa.

Min.5 Inceput curajos de meci pentru gazde, care preseaza poarta lui Munteanu.

Min.1 A inceput partida !!!

INFO: Se tine un moment de reculegere in memoria lui Sandu Neagu.

Dinamo: Munteanu - Molinero, Scarlatache, Moti, Pulhac - Torje, Rus, Kone, Andrei Cristea - Niculae, Niculescu.

Gloria: Albut - Matei, Nastase, Frasinescu, Homei - Hora, Bajenaru, Muresan, Petre - Moraes, Coroian.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Dinamo invinsa Bistrita, #Gloria Bistrita victorie Dinamo, #Gloria Bistrita Dinamo, #Liga I etapa 28 , #Liga I