Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Dinamo incepe returul cu o victorie

Duminica, 01 Martie 2009, ora 22:21
1311 citiri

Formatia din Stefan cel Mare a castigat primul meci oficial din 2009, scor 3-0, cu Pandurii Targu Jiu si se distanteaza in fruntea Ligii I.

Dinamovistii au inceput perfect returul. Dupa doar doua minute de la primul fluier al lui Lucian Dan, Dinamo a deschis scorul prin Marius Niculae. "Sageata" a reluat cu capul superb, din centrarea lui Scarlatache.

Baietii lui Mircea Rednic au fost hotarati sa transeze soarta partidei rapid si au atacat in valuri. Drept rasplata, golul cu numarul doi a picat firesc, in minutul 29, dupa o lovitura de cap a lui Claudiu Niculescu in vinclul portii.

In partea secunda, dinamovistii au redus motoarele si posesia a apartinut gorjenilor, care insa nu au putut pune prea mult pericol desi pe teren au intrat Ilie Iordache si Ionel Lutu.

Dupa o gafa incredibila a lui Stanca, Ianis Zicu a marcat in prelungirile partidei, dupa care a izbucnit in lacrimi.

Dinamo revine astfel pe primul loc, cu 38 de puncte, trei mai mult decat Unirea Urziceni, sase fata de Timisoara si CFR Cluj, sapte fata de Rapid si opt fata de Steaua.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...