Liga 1: Dinamo castiga chinuit cu Botosani

Luni, 22 Aprilie 2019, ora 22:53
4396 citiri

Dinamo a obtinut o victorie chinuita, scor 1-0, in fata celor de la FC Botosani in ultimul meci al etapei cu numarul sase din play-out-ul Ligii 1.

Prima repriza a fost una care a apartinut "cainilor", elevii lui Rednic fiind cei care au ratat ocaziile mari.

Partea secunda a fost una in care ambele formatii au avut sansa deschiderii scorului, insa numai bucurestenii au reusit sa faca acest lucru.

N'Diaye a punctat in minutul 88 cu o lovitura de cap si a adus trei puncte importante pentru Dinamo in lupta pentru titlul neoficial de campioana a play-out-ului.

Echipele de start

DINAMO: Mandanda - Dussaut, R. Grigore, Mallo, N. Aliji - Zenke, N'Diaye, Nistor, Sorescu - Montini, Papazoglou

Rezerve: Mutiu, Ciobotariu, N. Jaadi, Kabashi, Serban, Cristovao, D. Popa

Absenti: R. Jaadi (suspendat), I. Filip, Klimavicius (accidentati)

Antrenor: Mircea Rednic

BOTOSANI: Fraisl - Patache, Miron, Burca, Holzmann - E. Papa, J. Rodriguez - Fabbrini, Ongenda, Golofca - L. Fulop

Rezerve: E. Pap, L. Bus, Pitian, Tarsa, M. Roman, Karaboue, Oaida

Antrenor: Liviu Ciobotariu

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Dinamo victorie Liga 1, #Dinamo Botosani liga 1, #Dinamo Botosani Liga 1 rezultat , #Liga I