Liga 1: Dinamo pierde spectaculos la Targu Jiu

Marti, 28 Aprilie 2015, ora 23:27
5539 citiri

Dinamo a inregistrat o infrangere spectaculoasa, scor 2-3, pe terenul celor de la Pandurii Targu Jiu in ultimul meci al etapei cu numarul 29 din Liga 1.

Gorjenii au inceput foarte bine partida, iar Nicoara a deschis scorul in minutul 9, dupa ce Naumovski a respins in transversala sutul lui Roman. Fostul jucator de la CFR Cluj a fost atent pe recuperare si a inscris cu un sut in poarta goala.

Dinamovistii au dat replica imediat, reusind sa intoarca rezultatul in numai sase minute.

Marius Niculae a egalat dupa o gafa a defensivei Pandurilor, iar Alexe si-a adus echipa in avantaj cu un sut de la marginea careului.

Gazdele au avut sansa egalarii in finalul primei reprize, insa sutul lui Radut a fost blocat in extremis de Serginho. Golul egalizator a venit in partea secunda, atunci cand Sandru a transformat o lovitura libera cu largul concurs al lui Naumovski.

Pandurii au dat lovitura cu 10 minute inainte de final, atunci cand Nistor a inscris dupa o pasa superba a lui Anton.

Dinamo a ramas chiar in inferioritate numerica pe final, Nicolae Grigore primind doua cartonase galbene in numai sase minute si fiind eliminat.

Pandurii castiga trei puncte importante in lupta pentru evitarea retrogradarii, in timp ce Dinamo se scufunda tot mai mult in zona mediana a clasamentului.

ECHIPELE DE START

Pandurii: Gliwa - Sandru, Cordos, Vasiljevic, Momcilovici - Anton, Mrzljak - Radut, Nistor, Nicoara - Roman

Rezerve: Mingote - Elton, Eric, Pitian, Buleica, Grecu, Shalaj

Dinamo: Naumovski - Fai, Marc, Nedelcearu, Serginho - Cristescu, Grigore - Matei, Alexe, Grozav - M. Niculae

Rezerve: T. Marc - Filip, Durimel, Serban, Lazar, Gavrila, Bilinski

Nicușor Dan susține că PSD se delimitează de Cîrstoiu: ”Nu știu dacă se va apropia de Piedone”
Edilul general, Nicuşor Dan, afirmă că PSD începe să se delimiteze de Cătălin Cîrstoiu, candidatul coaliţiei la Primăria Capitalei, şi susţine că acest lucru corespunde cu orientarea...
UDMR propune "Ziua de Curăţenie Naţională". Când ar avea loc noua inițiativă dedicată protecției mediului
A treia zi de sâmbătă din luna septembrie ar putea deveni „Ziua de Curăţenie Naţională”, potrivit unui proiect de lege al UDMR depus la Parlament, având ca scop principal creşterea...