Dinamo a umilit Gaz Metan la Medias

Duminica, 31 Iulie 2011, ora 23:20
3287 citiri

Dinamo Bucuresti a umilit pe Gaz Metan chiar la Medias, ardelenii fiind invinsi pe propriul teren cu un incredibil 5-0.

Dinamo si Mediasul se intalneau in Liga 1 dupa doua rezultate similare, dar percepute diametral opus de fani, in preliminariile Europa League - "cainii" au remizat pe teren propriu cu anonimii de la Varazdin iar "gazarii" in deplasare cu Mainz. Pe teren insa aceste lucruri nu au contat, bucurestenii atacand din primul minut.

Echilibrul disputei s-a rupt in mintul 38, atunci cand Radu Zaharia a fost eliminat pentru un fault in careu comin impotriva lui Marius Niculae. Catalin Munteanu a transformat lovitura de la 11 metri si "ros-albii" aveau meciul "in mana".

Dinamovistii s-au descatusat in partea secunda a meciului cans, profitand de omul in plus, au mai marcat alte 4 goluri.

Ionel Danciulescu s-a revansat pentru ratarile din partida cu Varazdin cu un gol in minutul 58, Marius Niculae a reusit o "dubla" in minutele 76 si 85 marcand de fiecare data dupa ce a recuperat balonul de la un adversar iar Torje a inchis tabela cu un minut inainte de final.

Gaz Metan: Plesca - Zaharia, Akaki, Trtovac, Markovici - Al.Munteanu, Cr.Todea, Breeveld, Hoban - C Petre - Bawab.

Rezerve: Vitca, Bozesean, Buzean, Fl.Bratu, Litu, Roman, Lazar.

Antrenor: Cristian Pustai.

Dinamo: Balgradean - Rus, Scarlatache, Moti, Diabate - Torje, D.Kone, C.Munteanu, Alexe - Danciulescu, M.Niculae.

Rezerve: Curca, Patrascu, Stanescu, Bakaj, Tucudean, Musat.

Antrenor: Liviu Ciobotariu.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Dinamo umilit Gaz Metan, #Dinamo victorie Gaz Metan, #Gaz Metan umilita Dinamo, #rezultate Liga 1 , #meciuri