Dinamo invinge Voluntariul la Pitesti

Sambata, 26 August 2017, ora 22:55
5445 citiri

Dinamo a reusit sa treaca de FC Voluntari intr-un meci din etapa cu numarul opt a Ligii 1.

"Ros-albii" s-au impus la Pitesti, noua "casa" a ilfovenilor, cu scorul de 3-1, prima reusita venind insa dintr-un penalti inventat.

Bucurestenii au deschis scorul in Trivale in minutul 7, atunci cand Anton a transformat un penalti comic. Nemec a calcat pe minge in careul advers si a cazut dintre doi adversari, iar Marius Avram a indicat punctul cu var.

La opt minute dupa pauza Avram le-a acordat si gazdelor un penalti, iar Vodut a fost cel care a egalat.

Dinamo a replicat cu doua goluri rapide, Nascimento, din lovitura libera de la 20 de metri, si Salomao, dupa o preluare de zile mari, fiind marcatorii.

Dupa aceasta victorie Dinamo ajunge la 15 puncte in clasamentul Ligii 1 si ramane in zona locurilor de playoff.

Echipele de start

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, M. Popescu, Vl. Olteanu - Rauta, Novac, C. Lazar, P. Ivanovici - G. Deac, Vodut

Rezerve: Petrariu, Filipov, Capatana, Pircalabu, Cernat, Marinescu, Tudorie

Antrenor: Claudiu Niculescu

Dinamo: Penedo - Dudea, Nedelcearu, Katsikas, St. Filip - Anton, Mahlangu, Nascimento - Costache, Nemec, Salomao

Rezerve: Branescu, Bawab, Oliva, L. Gheorghe, I. Serban, Rivaldinho, Marici

Antrenor: Cosmin Contra

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#Dinamo victorie Voluntari, #Dinamo rezultat Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #meciuri