Liga 1: Liderul Dinamo se incurca surprinzator pe teren propriu

Vineri, 26 August 2016, ora 22:55
6592 citiri

Dinamo Bucuresti s-a incurcat pe teren propriu, vineri seara, in fata echipei Gaz Metan Medias, elevii lui Ioan Andone reusind doar un egal, scor 1-1, in fata nou-promovatei.

Prima mare ocazie a apartinut elevilor lui Cristi Pustai, dupa cateva minute, insa echipa gazda a deschis scorul rapid, in minutul 14, prin Valentin Lazar, care a fost lansat de Dorin Rotariu, l-a driblat pe portarul Greab si a marcat in poarta goala.

Cele doua formatii au mai avut cate o ocazie importanta de a marca, iar cei care au facut-o au fost in cele din urma oaspetii, prin albanezul Llullaku, care a inscris cu un sut la coltul lung, in minutul 40.

La 10 minute dupa pauza, Dorin Rotariu a avut cea mai mare ocazie a meciului. Dinamovistul a luat o actiune pe cont propriu, a patruns superb in careu, dar a sutat peste poarta, de la 6 metri.

Pana la finalul meciului, fiecare echipa s-a apropiat periculos de poarta adversa, insa fara a mai schimba tabela de marcaj. Cele doua formatii au avut si cate o lovitura libera din preajma careului advers, in prelungiri.

Dinamo ramane liderul campionatului si dupa acest meci, cu 12 puncte dupa 6 meciuri, la doua distanta de Steaua, care este pe 2, insa are doua meciuri in minus disputate. Gaz Metan urca pe locul 6, ultimul care asigura calificarea in play-off, cu 8 puncte.

Etapa viitoare, Dinamo se deplaseaza la ASA Targu Mures, iar Gaz Metan primeste pe teren propriu vizita Pandurilor Targu Jiu.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#Dinamo egal Gaz Metan, #Dinamo Gaz Metan Liga 1, #rezultat Dinamo Gaz Metan, #Dinamo Gaz Metan etapa 6 , #meciuri