Pandurii o elimina pe Dinamo si se califica in finala Cupei Ligii

Marti, 10 Martie 2015, ora 20:25
6915 citiri

Pandurii Targu Jiu a eliminat-o pe Dinamo si s-a calificat in finala Cupei Ligii.

Gruparea lui Edi Iordanescu s-a impus marti seara cu 3-1 in "Groapa", asta dupa ce in tur castigase cu 2-1. Astfel, Pandurii s-a calificat mai departe cu scorul general de 5-2.

Primul gol al intalnirii retur a fost marcat de Matulevicius, in minutul 64, dintr-un penalti obtinut de Radut.

Avantajul oaspetilor s-a marit la 2-0 in minutul 71, cand nou intratul Pleasca a punctat la capatul unui contraatac.

Golul "cainilor" a venit in minutul 84 si i-a apartinut lui Grozav, cu un sut dintr-o lovitura libera.

Ultima reusita a meciului avea sa le apartina insa tot oaspetilor. Radut a recuperat o minge la mijlocul terenului si a inscris cu un sut de la marginea careului.

O evolutie stearsa pentru gruparea lui Teja, care a ratat cea mai mare ocazie in finalul primei reprize, cand Niculae a luat la tinta bara.

In finala, gorjenii o vor intalni cel mai probabil pe Steaua, care in primul tur a invins-o pe Astra cu 3-0. Mansa retur e programata miercuri seara, de la ora 19, in direct pe Ziare.com.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Dinamo si Pandurii, din mansa secunda a semifinalelor Cupei Ligii.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+3 - FINALUL PARTIDEI

min.90 - Partida va fi prelungita cu trei minute.

min.89 - GOOOL PANDURII!!! Radut recupereaza o minge si il invinge pe Naumovski cu un sut de la marginea careului!!!

min.85 - Ultima schimbare la "caini": iese Nedelcearu, intra Marc.

min.85 - Schimbare la oaspeti: iese Nistor, intra Eric.

min.84 - GOOOL DINAMO!!! Grozav marcheaza dintr-o lovitura libera de la aproximativ 25 de metri!!!

min.73 - Nedelcearu protesteaza si primeste cartonasul galben.

INFO: Dinamo trebuie sa inscrie de 4 ori in ultimele 20 de minute pentru a mai obtine calificarea in finala.

min.71 - GOOOL PANDURII!!! Nou intratul Pleasca marcheaza la capatul unui contraatac!!!

min.69 - Schimbare si la Pandurii: iese Nicoara, intra Pleasca.

min.68 - Galben pentru Matulevicius.

min.67 - Schimbare la Dinamo: iese Fai, intra Rotariu.

INFO: Gorjenii au 3-1 la general, iar Dinamo e obligata sa inscrie de trei ori pentru a se califica sau de doua ori pentru a impinge meciul in prelungiri.

min.64 - GOOOL PANDURII!!! Matulevicius executa si transforma!!!

min.63 - PENALTI PANDURII! Radut e faultat in careu de Fai si Gaman arata punctul cu var.

mn.56 - Schimbare la Dinamo: iese Lazar, intra Grozav.

min.53 - Nicoara suteaza pe langa poarta lui Naumovski.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

----------------------------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.40 - Matulevicius trage si el peste poarta.

min.39 - Nistor suteaza de la distanta, dar mingea se duce mult pe langa poarta "ros-albilor".

min.34 - Schimbare la Pandurii: iese Roman, intra Matulevicius.

min.33 - Vasilijevic il faulteaza pe Vasilijevic si e avertizat.

min.30 - Roman se ciocneste de Naumovski, iar dinamovistii ii cer arbitrului sa-i acorde cel de-al doilea cartonas galben. Centralul George Gaman nu acorda insa niciun cartonas.

min.29 - Mare ocazie pentru Dinamo! Niculae preia in careu, suteaza, dar mingea loveste bara!

min.25 - Roman intra tare la Filip si vede un cartonas galben.

min.11 - Bilinski scapa periculos spre poarta gorjenilor, dar e faultat de Ungurasan, care primeste si el cartonasul galben.

min.10 - Grigore intra cu talpa la Pintilii si vede primul galben al partidei.

min.6 - Gliwa iese din poarta si respinge la o actiune de atac a gazdelor.

min.4 - Nicoara suteaza din unghi pe langa poarta "cainilor".

ora 18:31 - STARTUL PARTIDEI

INFO: Intalnirea are loc pe stadionul din Soseaua Stefan cel Mare si poate fi urmarita in direct la TV pe Dolce Sport, Digi Sport si Look TV.

INFO: In tur, gorjenii s-au impus cu 2-1.

ECHIPELE:

DINAMO: Naumovski - Fai, Nedelcearu, Bunoza, Filip - Grigore, Elhamed - Matei, Bilinski, Lazar - Niculae.

Antrenor: Mihai Teja.

PANDURII: Gliwa - Ungurusan, Cordos, Vasilijevic, Momcilovic - Anton, Pintilii, Nistor - Nicoara, Roman, Radut.

Antrenor: Edi Iordanescu.

Arbitru: George Gaman.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Pandurii elimina Dinamo, #Pandurii finala Cupa Ligii, #LIVE Dinamo Pandurii, #Dinamo Pandurii Cupa Ligii , #meciuri