Antrenorul lui Bilbao, impresionat de ce a vazut in Romania: Detaliul pe care l-a remarcat pe National Arena

Vineri, 28 Iulie 2017, ora 07:00
29569 citiri

Jose Angel Ziganda a vorbit despre partida pe care echipa sa, Athletic Bilbao, a incheiat-o la egalitate joi seara cu Dinamo, pe National Arena, in prima mansa a turlui trei preliminar din Europa League.

Tehnicianul basc considera ca evolutia buna a "cainilor" din partea secunda a meciului se datoreaza in special atmosferei incredibile din tribune.

"Rezultatul este unul echitabil. Daca in prima repriza noi am jucat cu personalitate si am dominat, in cea de-a doua Dinamo a avut o evolutie buna si a fost impinsa din spate de public. Si-au creat multe ocazii datorita publicului", a spus Ziganda la conferinta de presa de dupa meci.

Ziganda a remarcat ca umiditatea a fost foarte ridicata din cauza faptului partida s-a disputat pe o National Arena cu acoperisul tras.

"Fizic noi am stat destul de bine, chiar daca umiditatea a fost destul de ridicata din cauza faptului ca stadionul a fost acoperit", a ccontinuat acesta.

1-1 a fost scorul intalnirii dintre Dinamo si Athletic Bilbao, dupa un gol suberb marcat de Rivaldinho pentru "alb-rosii" in minutul 54, in timp ce pentru iberici a punctat Laporte, in minutul 21.

Returul se va juca saptamana viitoare la Bilbao.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...