Dezastru pentru Dinamo in Liga 1: "Cainii" au fost invinsi de Chindia!

Vineri, 16 August 2019, ora 21:29
8512 citiri

Dinamo nu reuseste sa isi revina din pasa dezastruoasa in care se afla, echipa din Stefan cel Mare fiind invinsa, vineri, in etapa a sasea a Ligii 1 de nou promovata Chindia Targoviste.

3-2 a fost scorul final al unei partide spectaculoase, cu multe ocazii si rasturnari de situatie.

Cu un nou antrenor pe banca, Dusan Uhrin fiind adus pentru a salva acest sezon, Dinamo a aratat ca si pana acum, formatia "ros-alba" evoluand destul de ezitant, cu unele sclipiri individuale.

Dupa doua sanse irosite in debutul partidei, cei de la Chindia au deschis scorul in minutul 19, prin Negut. Acesta a preluat pe piept in marginea careului advers, dupa care a sutat frumos din intoarcere, portarul Piscitelli fiind simplu spectator.

In prelungirile primei reprize a venit randul lui Leca sa trimita in plasa dinamovista cu o lovitura de cap si lucrurile se complicau serios pentru bucuresteni.

Dinamo a egalat la 10 minute dupa reluarea jocului, atunci cand Aioani a respins in fata balonul sutat de Grigore, iar Montini, atent pe recuperare, l-a impins in plasa.

A venit insa minutul 64, cel in care Klimavicius a avut o interventie de neinteles asupra lui Florea in careul propriu, iar arbitrul a dictat penalti. Cherchez a transformat lovitura de la 11 metri, iar cei de la Chindia sperau ca pot obtine un rezultat mare.

In minutul 82 liderul lui Dinamo, Dan Nistor, a redus din diferenta cu o reluare din careul mic, iar finalul a fost unul de foc, oaspetii trecand de doua ori pe langa egalare.

"Ros-albii" pierd cu Chindia si revin pe ultimul loc in clasamentul Ligii 1, criza din Stefan cel Mare fiind una profunda.

Echipele de start

Chindia Targoviste: Aioani - Martac, Benga, Leca, Dinu - Negut, Bic, Mihai, Serban - Florea, Cherchez

Rezerve: Popescu, Dumitrascu, Ionita. Rata, Burlacu, Yameogo, Vodut

Dinamo: Piscitelli - Moura, Klimavicius, Ciobotariu, Sin - Grigore, Rauta - Sorescu, Bru, Mihaiu - Montini

Rezerve: Straton, Popescu, Corbu, Nistor, Moldoveanu, Popa, Cretu

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Dinamo Liga 1 rezultat, #Dinamo Chindia rezultat, #Chindia victorie Dinamo , #stiri Dinamo