Dinamo a scos o remiza pe final la Targu Jiu

Duminica, 08 August 2010, ora 23:32
2395 citiri

Dinamo a fost condusa cu 2-0 la Targu Jiu, insa a reusit sa obtina o remiza, scor 2-2, pe final de meci.

Revenita dupa dezastrul de la Split, Dinamo a trebuit sa infrunte o formatie extrem de motivata a celor de la Pandurii Targu Jiu.

Elevii lui Andone nu au trecut peste dezamagirea eliminarii din cupele europene si au acuzat mari probleme.

Pintilii a inscris in minutul 21 cu o lovitura de cap, insa reusita sa a fost anulata pe motiv de ofsaid, decizia fiind la limita.

Opt minute mai tarziu, Pandurii a mai inscris o data, insa de aceasta data super-golul lui Ciprian Brata a fost validat.

Dinamo a cazut de tot si, in urma unui penalty inventat de Marius Avram, Pandurii a marcat golul cu numarul doi cu trei minute inainte de pauza, prin Orac.

Ioan Andone a mutat in ofensiva dupa puaza, trimitandu-i pe teren pe Ionel Danciulescu si Marius Niculae, iar insistenta sa a dat roade in cele din urma.

Cu sapte minute inainte de final, Andrei Cristea a redus din diferenta pe fondul unei greseli a fundasilor adversi.

Dinamo a reusit sa obtina o remiza la Targu Jiu dupa ce a egalat in minutul 88, prin Marius Niculae, cu o reluare din fata portii.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...