Dinamo ramane fara victorie in Spania

Luni, 20 Ianuarie 2020, ora 18:53
2527 citiri

Dinamo a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul amical disputat luni cu NK Osijek, aflata pe locul 4 in prima liga de fotbal din Croatia.

Partida a avut loc pe "Stadio Arroyo Enmedio" din Esetepona.

Golul "cainilor" i-a apartinut lui Slavko Perovic, in minutul 16, in timp ce pentru croati a marcat Frena Beljo, in minutul 80.

Antrenorul Dusan Uhrin Jr. a inceput partida cu urmatorul "11": Straton - Serban, Bejan, Puljic, Sin - Filip - Moldoveanu, Rauta, Fabbrini, Lazar - Perovic.

A fost al treilea meci amical al "ros-albilor" in Spania, dupa 0-1 cu Dynamo Dresda si 1-1 cu Bochum.

Ultimul joc amical al lui Dinamo este programat miercuri, cu rusii de la Krasonodar.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...