Dinamo a scos o remiza pe final la Targu Jiu

de Cristian Soitu
Duminica, 08 August 2010, ora 23:32

Dinamo a fost condusa cu 2-0 la Targu Jiu, insa a reusit sa obtina o remiza, scor 2-2, pe final de meci.

Revenita dupa dezastrul de la Split, Dinamo a trebuit sa infrunte o formatie extrem de motivata a celor de la Pandurii Targu Jiu.

Elevii lui Andone nu au trecut peste dezamagirea eliminarii din cupele europene si au acuzat mari probleme.

Pintilii a inscris in minutul 21 cu o lovitura de cap, insa reusita sa a fost anulata pe motiv de ofsaid, decizia fiind la limita.

Opt minute mai tarziu, Pandurii a mai inscris o data, insa de aceasta data super-golul lui Ciprian Brata a fost validat.

Dinamo a cazut de tot si, in urma unui penalty inventat de Marius Avram, Pandurii a marcat golul cu numarul doi cu trei minute inainte de pauza, prin Orac.

Ioan Andone a mutat in ofensiva dupa puaza, trimitandu-i pe teren pe Ionel Danciulescu si Marius Niculae, iar insistenta sa a dat roade in cele din urma.

Cu sapte minute inainte de final, Andrei Cristea a redus din diferenta pe fondul unei greseli a fundasilor adversi.

Dinamo a reusit sa obtina o remiza la Targu Jiu dupa ce a egalat in minutul 88, prin Marius Niculae, cu o reluare din fata portii.