Dinamo, egalata in ultima secunda in Liga Campionilor la handbal

Duminica, 09 Octombrie 2016, ora 18:57
2793 citiri

Dinamo a fost egalata dramatic in ultima secunda din partida cu Besiktas Istanbul, sustinuta la Bucuresti duminica seara, in grupele Ligii Campionilor la handbal masculin. Meciul s-a terminat cu scorul de 26-26.

In fata unei sali pline cu peste 2.000 de suporteri, dinamovistii au fost condusi cu 3-1, dupa care au revenit si au preluat conducerea cu 7-6. Turcii au fost insa cei care au intrat la avantaj la pauza, intorcand la randul lor scorul la 13-11.

In repriza a doua, pe fondul sustinerii extraordinare a publicului, dinamovistii au revenit pentru a doua oara, de data asta dupa ce au fost condusi la o diferenta de patru goluri, 12-16 in minutul 35, egaland la 18 zece minute mai tarziu.

In minutul 55 era 23-22 pentru dinamovisti, care au condus pana in ultima secunda, cand insa au fost egalati din lovitura de la 7 metri, iar meciul s-a incheiat la egalitate, scor 26-26.

Dupa trei etape, Dinamo este pe locul doi in grupa de sase echipe, cu patru puncte. Bucurestenii au o victorie cu Motor Zaporozhye si un egal cu echipa daneza TTH Holstebro, scor 32-32, cand au fost egalati tot in ultima secunda si tot din aruncare de la 7 metri.

Pe primul loc se afla Nantes, cu 5 puncte.

Primele doua echipe se califica in play-off.

Urmatorul meci al dinamovistilor va fi cu portughezii de la UMinho, pe 15 octombrie, in deplasare.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Dinamo Besiktas egal Liga Campionilor, #Dinamo Besiktas 26 26, #Dinamo Liga Campionilor handbal , #stiri Dinamo