Dinamo este pe cale sa se desparta in aceasta iarna de inca doi jucatori, Andrei Margaritescu si Emilian Dolha. In plus, Andrei Cristea a plecat deja.

Golgheterul din sezonul precedent a fost cedat in cele din urma in liga a doua din Germania, la Karlsruhe, "cainii" urmand sa primeasca aproximativ 600 de mii de euro.

De asemenea, Margaritescu este dorit insistent la Universitatea Cluj de Florian Walter si si-a dat deja acordul pentru a evolua la "Sepcile Rosii".

"Am vorbit cu el, i-am spus ce este aici si il astept cu bratele deschise. Avem un proiect foarte serios", a spus Adrian Cristea.

"Avem nevoie de el, pentru ca este un jucator care da totul pe teren timp de 90 de minute", a comentat si Claudiu Niculescu.

Un alt jucator care va parasi formatia din Stefan cel Mare este Emilian Dolha, cerut de Astra Ploiesti.

De la Dinamo au mai plecat in aceasta iarna Florin Bratu, Garat, N'Doye, Adrian Cristea, Bazzi, Rus, Scarlatache si Musat.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul scouter al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...