Cu cateva ore inaintea derbiului din Stefan cel Mare, dinamovistii anunta ca sunt gata sa se desparta de cei mai importanti jucatori.

Dupa ce au refuzat o prima oferta de 3 milioane de euro, dinamovistii asteapta o noua propunere din partea nemtilor de la Borussia Dortmund pentru Gabi Torje, informeaza Prima TV.

"Portile sunt deschise! Vom vedea daca pleaca Torje! Imporntat este ca el se concentreaza si da totul pe teren", a spus Florin Prunea.

Un alt jucator pe care dinamovistii sunt gata sa il vanda este Adrian Cristea.

"Adrian a avut evolutii foarte bune. Stiam ca este un jucator tehnic, insa este imbucurator ca a crescut capacitatea sa de efort", a afirmat Prunea.

C.M.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...