Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Dragomir: Ambele echipe sunt de felicitat

Duminica, 15 August 2010, ora 22:24
1327 citiri

Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, spune ca este mandru de prestatia jucatorilor din meciul Dinamo - Rapid.

"Ambele echipe sunt de felicitat! Sumudica nu a avut noroc la ocaziile pe care le-a avut, nu are nici o vina! Rapidistii au ratat ocazii incredibile, meritau un egal! Dinamo este de felicitat pentru forta pe care au avut-o, revenind de la 0-2. Torje si Ganea sunt fotbalisti tari de tot! Cat despre Rapid, n-ar fi ei daca ar fi inchis meciul la pauza", a spus Dragomir la GSP TV.

Dinamo a revenit fantastic dupa ce a fost condusa cu 2-0 si a castigat cu 3-2 derbiul cu Rapid, dupa dubla lui Liviu Ganea si golul exceptional reusit de Gabi Torje.

Dinamovistii nu au mai gafat in defensiva pana la finalul meciului si au reusit sa conserve avantajul, ramanand neinvinsi in acest sezon.

C.M.

Dan Șucu caută antrenor la Rapid. Mitică Dragomir a făcut un anunț neașteptat, știe cine este acesta
Rapid a înregistrat în eșec în partida cu Farul iar Bogdan Lobonț nu s-a impus ca antrenor pe banca echipei. În aceste condiții, patronul Dan Șucu caută un antrenor. Dumitru Dragomir,...
Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...