Liga 1: Dinamo castiga derby-ul din play-out

Vineri, 10 Mai 2019, ora 22:53
3908 citiri

Dinamo s-a impus cu 2-0 in meciul jucat vineri seara, pe teren propriu, cu Gaz Metan Medias, in etapa a 9-a in playout-ul Ligii 1.

Atacantul italian Mattia Montini a inscris ambele goluri si a ajuns la 12 reusite in 18 meciuri jucate in tricoul "cainilor".

Montini, sosit liner de contract in luna noiembrie a anului trecut, a marcat in minutele 56 si 80.

In minutul 86, Dinamo a ramas in inferioritate numerica, dupa ce fundasul Damien Dussaut a vazut cel de-al doilea cartonas galben si a plecat mai devreme la cabine.

In ciuda infrangerii, Gaz Metan Medias ramane pe locul 1 in clasamentul din playout, cu 38 de puncte, fiind urmata la doar un punct in spate de Dinamo.

Dinamo: Mandanda - Dussaut, Klimavicius, Ciobotariu, Aliji - Filip, N'Diaye - Montini, Jaadi, Sorescu - Christovao.

Antrenor: Mircea Rednic.

Gaz Metan: Plesca - Cretu, Constantin, Larie, Busu - Fofana, Aurelio - Olaru, Caiado, Ivanov - Rondon.

Antrenor: Edi Iordanescu.

Arbitru: Florin Andrei.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...