Liga 1: Dinamo s-a distrat cu Otelul in "derbiul insolventilor"

Luni, 28 Iulie 2014, ora 22:50
3165 citiri

Dinamo a debutat cu dreptul in noul sezon al Ligii 1, impunandu-se cu scorul de 4-0 in fata celor de la Otelul, in derbiul fostelor campioane ajunse in insolventa.

Primele 10 minute ale partidei au fost destul de echilibrate, insa dupa aceea "ros-albii" au reusit sa se impuna, defiland pana la final.

Elton a deschis scorul in minutul 24, cu un sut superb, de la peste 20 de metri, care l-a lasat fara replica pe Vlasie.

Bilinski si-a inceput reprezentatia patru minute mai tarziu, marcand dintr-un penalti obtinut de Lazar.

Acelasi Bilinski a mai marcat de doua ori in partea secunda, o data dupa o mare gafa a portarului Vlasie si apoi din pasa excelenta a lui Matei.

Dinamo a obtinut o victorie convingatoare in prima etapa a Ligii 1 si s-a instalat deja in fotoliul de lider, pe care il imparte totusi cu cei de la CFR Cluj.

Echipele de start

Dinamo: Samoila - Fai, Durimel, Ad. Popa, Grecu - Barboianu, Boubacar, Elton - D. Rotariu, Bilinski, V. Lazar (cpt)

Rezerve: Marc, H. Crisan, M. Ionita, I. Serban, C. Matei, S. Filip, Lemac

Antrenor: Flavius Stoican

Otelul: Vlasie - Cojoc, Miselaricu (cpt), Sipovic, Murgoci - V. Gheorghe, Karlik - Onwuachi, Avdici, Al. Zaharia - Cr. Cristea

Rezerve: Abraham - Cucu, Stoian, A. Rusu, Ciftci, Marus, Miron

Antrenor: Michael Weiss

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#Dinamo Otelul Liga 1, #Dinamo Liga 1 rezultate, #Liga 1 meciuri rezultate , #stiri Dinamo