Marius Alexe explica momentul psihologic din Steaua - Dinamo: "Ne-a dat planurile peste cap!"

Sambata, 01 Noiembrie 2014, ora 12:22

Dinamo a fost invinsa de Steaua cu 3-0 in marele derbi al Ligii I, meciul avand loc vineri seara pe Arena Nationala, in etapa cu numarul 13 a sezonului 2014/2015.

Marius Alexe, atacantul dinamovist, a explicat care a fost in opinia sa momentul psihologic al partidei: "Suntem tristi din cauza acestei infrangeri. Am inceput bine, am avut ocazii, dar golul din finalul primei reprize ne-a dat planurile peste cap.

La pauza aveam incredere ca putem reveni, dar nu am avut sansa. Stoican ne-a felicitat dupa meci pentru atitudine si pentru joc.", spunea Alexe dupa joc, la LookTV.

Dinamo nu a mai invins Steaua din 2011, 1-0 cu gol Gabi Torje, jocul de vineri insa fiind al 10-lea meci la rand fara esec pentru Steaua in derbiurile cu Dinamo.