Victorie exceptionala pentru Dinamo Bucuresti, in cupele europene la handbal masculin

Duminica, 14 Februarie 2016, ora 15:28
2491 citiri

Dinamo Bucuresti a reusit o victorie de senzatie, cu scorul de 29-28 duminica, in deplasare, cu formatia spaniola Granollers, in prima etapa a grupelor Cupei EHF.

Victoria este una cu atat mai importanta, cu cat la pauza, gazdele au condus clar cu 20-13, deci 7 goluri diferenta.

Baietii antrenati de Eliodor Voica au jucat insa magistral dupa pauza, in ultimele 30 de minute primind doar 8 goluri si marcand 16.

Dinamo face parte din grupa A a Cupei EHF, alaturi de formatiile Granollers, Magdeburg (Germania) si Aalborg (Danemarca).

In aceeasi competitie, dar in alta grupa, CSM Bucuresti a pierdut sambata, tot in Spania, la Pamplona, scor 22-28 cu Helvetia.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Dinamo mare victorie Cupa EHF, #dinamo victorie Granollers, #Dinamo invinge Granollers EHF , #stiri Dinamo