Dorinel Munteanu, victorie vitala in Rusia

Miercuri, 25 Septembrie 2013, ora 20:41
2459 citiri

Dorinel Munteanu, antrenorul celor de la Kuban Krasnodar, a obtinut o victorie in prima liga rusa, formatia sa castigand, scor 3-1, intalnirea cu Terek Grozny.

La cateva zile de la ultimatumul primit din partea conducerii, Dorinel avea in fata lui un meci crucial, o infrangere in fata cecenilor de la terek urmand a aduce, in mod automat, demiterea romanului.

Iar lucrurile au inceput cum nu se putea mai prost pentru fostul international roman, Terek deschizand scorul inca din minutul 2, prin Mauricio.

Dorinel a fost salvat de un conationat, Gigel Bucur facand cel mai bun meci al sezonului. Mai intai, micutul atacant a restabilit egalitatea in minutul 6, cu un sut fara preluarea. Apoi acesta a irosit doua bune oportunitati, insa, pe final de prima repriza, a pasat decisiv pentru reusita lui Balde, care a adus Kuban in avantaj.

In partea secunda "galben-verzii" au mai marcat o data, prin Xandao, iar soarta meciului era jucata.

Kubanul lui Dorinel s-a impus astfel cu scorul de 3-1, antrenorul roman asigurandu-si o perioada de liniste la club in urma acestei victorii.

Pentru Terek, romanul Gicu Grozav a jucat doar 25 de minute, fiind introdus in teren in partea secunda.

Echipele:

FC Kuban: Belenov - Bugaev, Reame, Armas, Kozlov - Sosnin (Dealbert 76'), Fidler - Popov, Bucur (Bueno 82'), Tsoraev (Khubulov 85') - Balde

Terek Grozny: Gorodov - Utsiev, Radko, Ferreira (Tagilov 51'), Jatcenko - Adilson, Mauricio - Ivanov (Grozav 67'), Aissati, Lebedenko (Bokila 74') - Ailton

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
#Dorinel Munteanu rezultate Rusia, #Kuban Terek rezultat, #Dorinel Munteanu rezultate Kuban , #antrenor