Dorinel Munteanu, infrangere cu scandal in Rusia

Sambata, 20 Aprilie 2013, ora 14:25
3443 citiri

Mordovia Saransk, echipa pregatita de Dorinel Munteanu, a fost infranta in etapa a 25-a din prima liga rusa de Volga Novgorod, scor 1-3.

Dorinel Munteanu a pierdut cu scandal duelul ce poate fi decisiv in cursa pentru salvarea de la retrogradare.

Mordovia a deschis scorul in minutul 40, prin Mukhametshin, insa partea a doua a fost de cosmar.

Arbitrul a inventat un penalti pentru Volga, pe care Sapogov l-a transformat in minutul 79, Belozerov a majorat scorul trei minute mai tarziu, iar Sarkisov a punctat si el dupa o greseala incredibila a lui Akaki.

Dorinel Munteanu a gesticulat nervos pe final de meci atat la arbitri cat si la jucatorii sai.

Dupa acest rezultat, Mordovia Saransk ocupa locul 15, cu 16 puncte si pare condamnata la retrogradare.

Etapa urmatoare, Mordovia va intalni echipa lui Dan Petrescu, Dinamo Moscova, intr-un meci programat sambata.

MORDOVIA - VOLGA 1-3 (Mukhmateshin '40 / Sapogov '79, Belozerov '82, Sarkisov '85)

Inaintea acestui meci, Mordovia ocupa locul 15 cu 16 puncte si este condamnata sa castige pentru a pastra sanse de salvare in prima liga.

Dorinel Munteanu are o prima de 500 de mii de euro in cazul in care va salva echipa de la retrogradare.

Meciul este transmis de postul GspTV.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Mordovia Volga Live, #Mordovia Volga in direct, #televizare Mordovia Volga, #dorinel munteanu mordovia , #stiri Dorinel Munteanu