Dragomir: La pauza am plecat la spital, nu mai rezistam

Duminica, 31 Mai 2009, ora 23:02
2149 citiri

Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, a declarat ca a resimtit dureri foarte mari in timpul meciului Dinamo-FC Brasov.

"E un final de campionat extraordinar de frumos si corect. Am prevazut ce se va intampla si am martori. La pauza am plecat la Spitalul de Urgente, sa-mi faca niste injectii. Nu mai puteam sa stau pe scaun. Cei de la Dinamo erau suparati rau! Borcea lua medicamente cu pumnul, dar de asta e frumos fotbalul. Cei de la Urziceni merita felicitari. Tot campionatul au stat in frunte", a spus Dumitru Dragomir la Sport.ro.

Liga Campionilor tinde sa devina o utopie pentru Dinamo. Formatia lui Mircea Rednic nu mai are nici o sansa sa castige campionatul dupa ce a pierdut, scor 0-2, cu FC Brasov si poate incheia abia pe locul 3, daca Timisoara isi primeste punctele de la TAS.

Dupa acest rezultat, Dinamo nu mai are nici o sansa sa castige campionatul in acest sezon, iar in cazul in care FC Timisoara va primi punctele de la TAS formatialui Rednic este in pericol sa piarda si locul doi.

Cum se simte fotbalistul de la Poli Iași cu multiple fracturi craniene: ”Confuz și stare de somnolență”
Clubul de fotbal Politehnica Iaşi anunţă că starea jucătorului Luca Mihai, accidentat grav duminică, în meciul cu Dinamo, este una stabilă, dar că acesta încă este confuz şi prezintă...
Ovidiu Hațegan, urecheat de șeful arbitrilor după ce a avantajat-o pe Dinamo: Trebuia roșu!
Preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Kyros Vassaras, a făcut precizări ca urmare a fazei din minutul 29 al partidei Dinamo 1948 – ACSM Politehnica Iaşi, disputată duminică, pe...