Ziare.com
Home > Personalitati > Emil Boc > Comentarii
Emil Boc

Ce parere aveti de Emil Boc?

Emil Boc
Emil Boc

Data nasterii:  6 septembrie 1966

Cariera:  - primar al Clujului, presedinte PD-L

Evenimente importante:  - a cazut de la cativa metri, in direct, la TV, in 2003

 
7 comentarii
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

ce faceti cu pensionarii din cooperatie care ocupa functii

ar fi o mica posibilitate pentru disponibilizati

 

Pinguin9yr

Boc - dusmanul poporului roman. O slugă perfectă pentru un dictator. La ***tile regale ar fi cel mai bun bufon. Din pacate, acest personaj, mic din toate punctele de vedere, isi arogă calitatea de prim ministru al Romaniei. E incredibil...

 

Naivitate de premier

Cred ca sarmanul nu stie ce face sau face tot la comanda Cotroceniului.Sa omori oameni amarati in timp ce in tara asta se fura ca in codru este penibil si genocid.In timp ce statul cheltuie 40 miliarde euro pe proiecte si studi de fezabilitate nefinantate binenteles tu tai salarile.Cheltui 20 miliarde pe achiziti si in sanatate se lucreaza sub salariul minim,atribui lucrari de dragare a Dunari de 8 miliarde si tu spui ca nu ai bani la bugetul asigurarilor sociale,nu spui o vorba de marea evaziune alcool,tigari si treci la nunti si ospete sa le impozitezi.Toate acestea sunt ;rea vointa , cinism, naivitate,genocid ,prostie ,etc.

 

Nu stiu a cui naivitate ...

Stimata dam04 (sau ... Stimate)! Nu stiu din ce parte a tarii sunteti dvs insa, daca ati fi din Cluj, ati fi stiu cat de greu ar fi fost sa-l invingi in alegeri pe fostul primar Funar! Si Boc a reusit acest lucru. Mai mult. Cand a plecat Funar a spus ca vistieria Clujului a ramas plina de bani !!! Unde erai acei bani nu se stie ... Probabil prin statui si ... satatui. Boc a facut lucruri bune insa, cum nu a prea putut sa faca multe, consilierii locali nu erau toti cu PD-ul, nu a putut sa faca tot ce si-a dorit. Si vorbesc pentru cetatenii Clujului. Totdeauna au existat ... strambe ! Eu, cel putin, cred ca si acum se intampla la fel. Poate ati auzit de compania Flanco. Mare valva se facea intr-o vreme cu aceasta companie. Insa, de la o vreme, nu s-a mai auzit nimic de ea. Si totusi, chiar daca a intrat in faliment la un moment dat, s-a redresat printr-un program dur (!!!), a inchis cateva sedii neprifitabile, a revizuit politica telefoanelor mobile a angajatilor, politica masinilor de serviciu a a gajatilor care nu erau implicati direct in procesul de vanzare si alte chestiuni, de altfel - drastice - pentru a-si reveni la linia de plutire ! Daca tara aceasta, care se numeste Romania, ar avea un patron, ar fi tare simplu. Pana si Jeep-ul patronului de la Flanco a ajuns la o firma de inchirieri. In aceste conditii, credeti ca patronului de la Flanco i-a mai pasat ca, acei angajati ai lui care lucrau la sediile desfiintate, au ramas in somaj? Va inselati. Treaba lor si a ... statului. Din acest punct de vedere trebuie facuta o reforma si in stat. Pentru ca pe patroni nu-i intereseaza soarta muncitorilor lor, ii disponibilizeaza si ... sa se spele spele statul pe cap cu ei, sa le dea statul bani de supravietuire. Si tot patronii vin si sar cu gura pe guvernanti ca nu creaza locuri de munca ... Pentru cine, daca tot ei sunt cei care in ... disponibilizeaza (parca asta-i termenul nou pentru placerea de a-i da un sut in partile dorsale ale corpului)! Si mai cer si facilitati in codul muncii pentru a-i putea disponibiliza mai usor pe ne-muncitori! Iar dvs acuzati premierul ca, citez:"nu stie ce face sau face tot la comanda Cotroceniului".Sau: "Sa omori oameni amarati in timp ce in tara asta se fura ca in codru este penibil si genocid". Cine-i omoara, premierul ?!? Cine fura, premierul !?! Stiti ca, de ex. scumpul domn (nici nu merita acest apelativ) Tariceanu, a vandut din platoul Marii Negre o buna parte pana nu s-a incheiat procesul dintre tara noastra si Ucraina iar sotia sa, notar fiind, a inregistrat actele, operatiune in urma careia satia a obtinut un beneficiu de peste 1 milion de Euro !!! Ei cine-s hotii? Stiti ca Tariceanu l-a avertizat pe Patriciu sa vanda Rompetrolul sa nu mai aiba probleme cu justitia? Si l-a si scutit de plata TVA-ului ! Stiti ca scumpul domn Nastase, pe cand era prim-ministru, i-a oferit lui Patriciu, Rompetrolul fara niciun ban ? Ce mi-ar fi placut si mie sa fiu in pielea lui Patriciu !!! Dumneavoastra NU? Cine-i hotul?

of

ce faci domnule boc tu cu 800 de ron pe luna?

 

O parere.

Unitate de masurA pentru lungime-metrul;pentru greutate-kilogramul;pentru IMCOMPETENTA-BOCUL.(Doctor in drept constitutional;Lector univ.- preda dreptul constitutional la Cluj)
In doi ani are 16 legi declarate NECONSTITUTIONALE.
Cu adevarat cazut in cap si la propriu si la figurat.
RUSINE!

 

cel mai bun prim ministru al Romaniei de dupa Revolutia din '89

l-as vota presedinte al Romaniei fara sa am indoieli. In ciuda conditiilor vitrege de guvernare Emil Boc a fost providential pentru Romania si a ramas in ciuda tuturor atacurilor un om cu coloana vertebrala. Este primul politicial care pune tara inaintea propriilor interese sau orgolii.Ii doresc putere de munca in slujba romanilor.

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor