EURO 2016: Infrangere pentru o adversara a Romaniei, intr-un meci amical

Sambata, 28 Mai 2016, ora 19:09
3430 citiri

Echipa nationala a Elvetiei a fost invinsa, sambata, de selectionata Belgiei, intr-un meci de pregatire, cu mai putin de doua saptamani inainte de inceperea EURO 2016.

Selectionata antrenata de Vladimir Petkovici a fost invinsa cu scorul de 2-1, desi a deschis scorul, in minutul 31, prin Blerim Dzemaili. Trei minute mai tarziu, Romelu Lukaku a egalat, iar in minutul 83 Kevin de Bruyne (foto) a marcat golul victoriei belgienilor.

In minutul 81, atacantul lui Eintracht Frankfurt, Haris Seferovic, a primit cartonasul rosu.

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

Vezi si care este lotul largit de jucatori al Elvetiei inainte de EURO 2016.

Elvetia face parte din Grupa A, alaturi de Romania, Franta si Albania.

Nationalele Romaniei si Elvetiei se vor intalni in al doilea meci din grupa, pe 15 iunie, la Paris, incepand cu ora 19:00. Toate partidele de la EURO 2016 vor fi transmise in direct de Ziare.com.

Catalin Cîrstoiu, despre bunurile nedeclarate: „Ce ați fi vrut, să merg cu bicicleta?”
Candidatul PSD-PNL la alegerile pentru Primăria București, medicul Cătălin Cîrstoiu a declarat vineri, 29 martie, că el și soția sa au muncit de „le-au sărit capacele” pentru a avea...
Proiect pentru plafonarea adaosului comercial la 20 la sută pentru produsele românești. „La produsele din import să pună orice adaos doresc ei”
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a anunţat vineri, 29 martie, că împreună cu echipa de la instituţia pe care o conduce, pregăteşte un proiect legislativ care va...
#Elvetia invinsa Belgia, #Elvetia Belgia meci pregatire, #Elvetia Belgia meci amical , #Echipe