EURO 2016: Anglia castiga dramatic in prelungiri cu Tara Galilor

De Cristian Soitu - Joi, 16 Iunie 2016, ora 17:52
Anglia a castigat dramatic partida cu Tara Galilor, scor 2-1, in grupa B de la turneul final.

In ceea ce poate fi considerat unul dintre cele mai slabe meciuri de la EURO 2016, Anglia a avut o evolutie modesta, dar a castigat pe final.

Sterling a ratat o mare sansa in startul partidei, dar cei care au punctat au fost galezii in minutul 42, cand Gareth Bale a prins un sut bomba din lovitura libera de la peste 30 de metri.

Anglia a mutat in ofensiva dupa pauza, iar egalarea a venit in minutul 56, cand Vardy a reluat din patru metri dupa o respingere gresita a unui adversar.

Finalul meciului a fost de aceasta data norocos pentru englezi. Dupa ce au ratat victoria pe final cu Rusia, acum au reusit sa ia cele trei puncte dupa o reusita a lui Sturridge in minutul 90.

Dupa doua etape, Rusia conduce grupa B, cu 4 puncte, urmata de Tara Galilor si Slovacia cu 3 puncte, si Rusia, cu 1 punct.

90+3 Final de meci!
90+1 GOOOOOOL ANGLIA!!! Sturridge aduce bucuria englezilor cu o reusita din trei metri!
90 Trei minute suplimentare.
87 Finalul de meci este destul de linistit, Anglia nu pare ca are forta sa mai dea lovitura.
84 Corner in careul galezilor, mingea e respinsa fara emotii.
78 Rooney trage in blocaj din marginea careului.
73 Schimbare Anglia: Rashford intra in locul lui Lallana.
71 Schimbare Tara Galilor: Williams intra in locul lui Robson-Kanu.
67 Schimbare Tara Galilor: Edwards intra in locul lui Ledley.
61 Faza incalcita in careul galezilor, dar englezii nu reusesc sa trimita spre poarta!
56 GOOOOOL ANGLIA!!! Vardy egaleaza cu o reluare din patru metri. Mingea i-a venit de la adversar si nu se poate acorda ofsaid.
52 Sturridge suteaza mult peste poarta din afara careului.
46 Se reia jocul!
46 Schimbari Anglia: Sturridge si Vardy intra in locul lui Kane si Sterling.
45 Pauza!
42 GOOOOOOL TARA GALILOR!!! Bale inscrie cu un sut bomba de la 30 de metri din lovitura libera!!!
40 Avem cu siguranta unul dintre cele mai slabe meciuri de la EURO 2016, nu se joaca mai nimic.
31 Inca o lovitura libera pentru englezi, mingea este respinsa. Se joaca englezeste in ultimele minute.
26 Rooney bate bine o lovitura libera, Cahill reia cu capul pe spate in bratele portarului.
19 Ritmul este destul de scazut, Tara Galilor sta pe doua linii si incearca de fiecare data sa plece pe contraatac.
13 Anglia are o posesie categorica in ultimele minute.
7 Ce ocazie!!! Contraatac periculos al Angliei, centrare ideala in fata portii catre Sterling, dar acesta trimite peste dintr-o pozitie excelenta!
5 Kanu reia cu capul in bratele lui Joe Hart din sase metri.
1 A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 16:00 si e televizata de Dolce Sport

Anglia:
Hart - Walker, Smalling, Cahill, Rose - Dier, Alli - Lallana, Rooney, Sterling - Kane

Tara Galilor: Hennessey - Gunter, Chester, A. Williams, Davies, N. Taylor - Ramsey, Ledley, Allen - Bale, Robson-Kanu

Anglia a terminat la egalitate cu Rusia in prima etapa (1-1), in timp ce Tara Galilor a invins Slovacia (2-1).

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

In primul meci din runda a doua, Slovacia a invins Rusia cu 2-1.