EURO 2016: Belgia invinge categoric Irlanda

Sambata, 18 Iunie 2016, ora 17:50
12607 citiri

Belgia a castigat fara emotii partida cu Irlanda, scor 3-0, in grupa E de la EURO 2016.

Dupa esecul din prima etapa cu Italia, Belgia a aratat o fata diferita si nu a avut nici macar cea mai mica problema in fata Irlandei.

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 48, cand Lukaku a inscris cu un sut plasat din marginea careului.

2-0 s-a facut in minutul 61, dupa ce Witsel a aparut excelent la finalizare si a punctat cu o lovitura de cap.

Lukaku a reusit dubla in minutul 70, dupa un contraatac scoala pe care l-a finalizat fara emotii.

Dupa acest rezultat, Belgia acumuleaza 3 puncte si este pe locul 2, dupa Italia. Suedia si Irlanda au cate un punct.

Programul ultimei etape:

22 iunie, ora 22:00: Italia - Irlanda

22 iunie, ora 22:00: Suedia - Belgia

BELGIA - IRLANDA 3-0

90+3 - Final de meci!

90 - Trei minute suplimentare.

87 - Ritm scazut in ultimele minute, se asteapta finalul.

83 - Schimbare Belgia: Benteke intra in locul lui Lukaku.

79 - Schimbare Irlanda: Keane intra in locul lui Long.

77 - Situatie de contraatac a belgienilor, dar Hazard se incurca in minge.

70 - GOOOOOOOOL BELGIA!!! Contraatac fulgerator si Lukaku inscrie fara emotii din centrul careului!

69 - De Bruyne suteaza mult peste poarta din marginea careului.

64 - Schimbare Belgia: Mertens intra in locul lui Carrasco.

61 - GOOOOOOOOL BELGIA!!! Witsel trimite cu capul perfect din fata portii si majoreaza scorul!

57 - Schimbare Belgia: Naingolan intra in locul lui Dembele.

57 - Dembele se resimte si primeste ingrijiri medicale.

50 - Vermaelen vede cartonasul galben.

48 - GOOOOOOOOOL BELGIA!!! Lukaku deschide scorul cu un sut langa bara din marginea careului!

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

42 - Hendrick vede cartonasul galben.

38 - Belgia domina autoritar, dar ritmul nu este grozav.

34 - Actiune buna de atac a belgienilor, dar centrarea spre Lukaku e prea puternica.

29 - De Bruyne suteaza din marginea careului in bratele portarului.

24 - GOL ANULAT BELGIA! Carrasco trimite in transversala si apoi in poarta, dar reusita e anulata corect pentru ofsaid!

21 - Ce ocazie!!! Hazard primeste ideal in centrul careului, dar trage putin peste!

17 - De Bruyne bate o lovitura libera din marginea careului, mingea trece pe langa.

13 - Alderweireld trimite cu capul pe langa poarta dupa o centrare din corner.

9 - Belgia s-a instalat in jumatatea adversa inca din startul partidei. Irlanda practica un joc pe contraatac.

5 - Carrasco trimite puternic din banda dreapta, in bratele portarului.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 16:00 si e televizata de Dolce Sport

Belgia: 1. T. Courtois - 16. Meunier, 2. Alderweireld, 3. Vermaelen, 5. Vertonghen - 6. Witsel, 19. Dembele - 11. Carrasco, 7. De Bruyne, 10. Hazard - 9. R. Lukaku

Irlanda: 23. Randolph - 2. Coleman, 4. O'Shea, 3. Clark, 17. Ward - 13. Hendrick, 6. Whelan, 8. McCarthy, 19. Brady - 20. Hoolahan - 9. Shane Long

In prima etapa, Irlanda si Suedia au terminat la egalitate, 1-1, iar Belgia a pierdut cu 0-2 in fata Italiei.

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

In prima partida din etapa a doua, Italia a invins Suedia cu 1-0.

Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...
#Belgia Irlanda, #Belgia Irlanda LIVE, #Belgia Irlanda DIRECT, #Belgia Irlanda EURO 2016 , #meciuri