EURO 2016: Cehia revine incredibil cu Croatia dupa un meci fascinant

Vineri, 17 Iunie 2016, ora 20:55
23017 citiri

Cehia si Croatia au oferit cel mai spectaculos meci de la EURO 2016, incheiat la egalitate, scor 2-2, in grupa D.

Croatia a condus cu 2-0, dar cehii au revenit incredibil pe final, ajutati si de faptul ca partida a fost intrerupta pentru mai bine de cinci minute din cauza incidentelor provocate de fanii adversi.

Croatia a dominat categoric timp de 75 de minute si nimic nu anunta desfasurarea din final.

Ocaziile s-au scurs una dupa una la poarta cehilor, dar deschiderea scorului a venit abia in minutul 37, cand Perisici a punctat cu un sut frumos la coltul lung.

Croatii s-au desprins in minutul 59, dupa ce Ivan Rakitici a primit excelent de la Brozovici si a punctat cu o scarita.

Cehii s-au trezit tarziu, dar Skoda i-a readus in meci cu o reusita in minutul 76 ce a trimis mingea in vinclu. Ei au intensificat presiunea si au fost ajutati si de faptul ca jocul a fost oprit pentru cateva minute dupa ce fanii croati au aruncat torte si s-au batut cu fortele de ordine.

Imediat dupa reluarea jocului, Vida a comis un hent in propriul careu, iar Necid a egalat in minutul 90+3.

Croatia are patru puncte dupa primele doua etape, in timp ce Cehia obtine primul sau punct.

In ultima etapa se vor disputa meciurile:

21 iunie, ora 22:00: Cehia - Turcia

21 iunie, ora 22:00: Croatia - Spania

CEHIA - CROATIA 2-2

*Apasati tasta Refresh (F5) / pull down (app Ziare.com) pentru actualizarea comentariului

90+10 - Final de meci!

90+8 - Sural nu reuseste sa bage mingea in plasa dupa o faza excelenta! Ce sansa pentru cehi!

90+3 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL CEHIA!!!! Necid inscrie fara emotii din penalti!!!

90+2 - Penalti pentru Cehia dupa un hent al lui Vida!!!

ora 20:47 - Jocul se reia, probabil vom avea 7-8 minute de prelungire.

ora 20:46 - Fanii croati se bat in tribune cu fortele de ordine.

ora 20:44 - Jucatorii croati incearca sa-l convinga pe arbitrul Mark Clattenburg sa nu opreasca definitiv partida. La statia de amplificare se lanseaza mesaje pentru domolirea spiritelor in tribune. Apar in sfarsit si fortele de ordine!

ora 20:44 - O petarda explodeaza fix langa un steward care strangea tortele! Arbitrul opreste jocul si ii trimite pe jucatori la vestiare!

ora 20:43 - Jocul este intrerupt! Fanii croati arunca pe teren cu numeroase torte!

85 - Brozovici primeste intr-o pozitie periculoasa dar e blocat in momentul sutului.

80 - Brozovici suteaza putin pe langa poarta! Mingea e deviata in corner!

76 - GOOOOOOL CEHIA!!! Skoda inscrie cu o lovitura de cap in vinclu!

74 - Brozovici vede cartonasul galben.

68 - Schimbare Cehia: Sural intra in locul lui Skaral.

68 - Schimbare Cehia: Skoda intra in locul lui Lafata.

67 - Mandzukici primeste un cadou in careul advers dar trage peste cu toata poarta in fata!

62 - Schimbare Croatia: Kovacici intra in locul lui Modrici.

59 - GOOOOOOOOOOOL CROATIA!!! Brozovici il gaseste ideal la marginea careului pe Rakitici, care puncteaza cu o scarita eleganta!

57 - Cehia continua sa nu arate nimic desi este ca si eliminata la acest scor.

51 - Situatie periculoasa a croatilor, dar Srna centreaza in blocaj.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

42 - Vida trimite pe langa poarta din opt metri!

37 - GOOOOOOOOOOL CROATIA!!! Perisici patrunde din nou in careu si inscrie cu un sut la coltul lung din 12 metri!

37 - Ce ocazie! Perisici patrunde bine in careu, dar sutul sau e respins de Cech!

36 - Raportul suturilor in acest moment este 9-0 in favoarea croatilor.

31 - Mandzukici trage in blocaj din marginea careului.

27 - Corner pentru croati, mingea e respinsa bine de la sase metri.

21 - Mare sansa! Contraatac periculos al croatilor, centrare buna in fata portii catre Perisici, dar acestuia ii lipsesc cativa centimetri pentru a baga mingea in plasa!

20 - Cech iese gresit la o centrare, Mandzukici trimite cu capul, dar mingea il loveste in spate pe portarul cehilor.

14 - Badelj vede cartonasul galben.

13 - Croatia domina autoritar startul meciului, e instalata in jumatatea adversa.

8 - Badelj suteaza pe langa poarta de la 25 de metri.

6 - Subasici retine excelent in fata lui Lafata, intr-o faza periculoasa.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 19:00 si e televizata de Dolce Sport

Cehia: Cech - Kaderabek, Hubnik, Sivok, Limbersky - Plasil - Rosicky, Skalak, Krejci, Darida - Lafata

Croatia: Subasic - Srna, Corluka, Vida, Strinic - Badelj, Modric - Brozovic, Rakitic, Perisic - Mandzukic

In aceasta grupa se va disputa si meciul Spania - Turcia, de la ora 22:00.

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

In prima etapa, Cehia a pierdut cu Spania, 0-1, in timp ce Croatia a invins cu 1-0 Turcia.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Cehia Croatia, #Cehia Croatia LIVE, #Cehia Croatia Direct, #Cehia Croatia EURO 2016 , #meciuri