EURO 2016: Germania remizeaza cu Polonia

De Cristian Soitu - Joi, 16 Iunie 2016, ora 23:49
Germania si Polonia au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci din etapa a doua a grupelor de la EURO 2016.

Prima repriza a fost anosta si a scos la iveala o apatie neobisnuita in jocul Germaniei, care nu a reusit sa se apropie periculos de poarta lui Fabianski.

Lucrurile s-au schimbat insa dupa pauza, cand ambele formatii au fost mult mai percutante si si-au creat ocazii cu o mai mare usurinta.

Milik a irosit doua oportunitati bune pentru polonezi, in timp ce nemtii au raspuns prin Mesut Ozil.

S-a terminat insa 0-0, aceasta fiind prima remiza alba de la EURO 2016.

Dupa doua etape, Germania conduce in grupa C, cu 4 puncte, la egalitate cu Polonia, care are insa un golaveraj mai slab. Irlanda de Nord e pe 3, cu 3 puncte, in timp ce Ucaina e ultima, fara niciun punct.

90 Trei minute suplimentare.
86 Howedess e blocat bine in careu intr-o situatie periculoasa.
80 Schimbare Polonia: Kapushka intra in locul lui Blaszczykowski.
76 Schimbare Polonia: Jodlowiec intra in locul lui Maczynski.
72 Schimbare Germania: Gomez intra in locul lui Draxler.
69 Ce ocazie! Fabianski scoate un sut superb al lui Ozil din marginea careului, de sub bara!
67 Boateng vede cartonasul galben.
66 Schimbare Germania: Schurrle intra in locul lui Gotze.
65 Kroos suteaza din afara careului peste poarta.
60 Lewandowski scapa intr-o pozitie periculoasa, dar Boateng il blocheaza in ultima clipa.
59 Milik trage pe langa poarta din lovitura libera de la 20 de metri.
52 Centrare periculoasa in careul polonezilor, dar Muller nu reuseste sa traga spre poarta.
46 Ce ocazie!! Milik trimite cu capul milimetric pe langa poarta din sase metri!
46 Se reia jocul!
45 Pauza!
45 Maczynski vede cartonasul galben.
40 Avem un meci anost pana in momentul de fata, doar in tribune atmosfera este superba.
34 Mesut Ozil vede cartonasul galben.
30 Germania joaca slab, nu si-a creat nicio ocazie pana in acest moment.
26 Un nou atac al polonezilor, dar Hummels il blocheaza pe Milik.
21 Atac bun al polonezilor, dar Milik este blocat in careu.
16 Kroos suteaza din cadere, mingea trece la un metru de poarta.
11 Un prim atac prelungit al polonezilor, dar Lewandowski e prins in offside.
5 Gotze trimite cu capul peste poarta din sapte metri.
3 Khedira vede cartonasul galben.
1 A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 22:00 si e televizata de Dolce Sport si ProTV

Germania:
Neuer - Howedes, Boateng, Hummels, Hector - Khedira, Kroos - Muller, Ozil, Draxler - Gotze

Polonia: Fabianski - Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk - Blaszczykowski, Krychowiak, Maczynski, Grosicki - Milik, Lewandowski

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

In prima etapa, Germania a trecut cu 2-0 de Ucraina, iar Polonia a invins Irlanda de Nord cu 1-0.