EURO 2016: Irlanda si Suedia remizeaza dupa un meci aprig disputat

De Cristian Soitu - Luni, 13 Iunie 2016, ora 20:51
Irlanda si Suedia au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din Grupa E a EURO 2016.

Intr-o atmosfera superba pe Stade de France, irlandezii s-au autodepasit si au dominat clar in prima repriza o formatie parca anesteziata a Suediei.

Hendrick a fost omul suturilor de la distanta, ce le-a dat mereu fiori nordicilor, mai ales in minutul 33 cand a izbit transversala.

Irlanda a reusit in cele din urma sa deschida scorul la trei minute dupa pauza, cand Hoolahan a prins un sut superb din centrul careului, langa bara, fara nicio sansa pentru portar.

Suedia parca s-a trezit imediat dupa primirea golului si in minutul 50 a avut deja sansa egalarii, dar Foresberg a sutat defectuos dintr-o pozitie ideala.

In cele din urma, egalarea a venit in minutul 71, cand centrarea lui Ibrahimovici a fost trimisa nefericit in propria plasa de fundasul Clark, cu o lovitura de cap.

In grupa E, de la ora 22:00 se va disputa si meciul dintre Belgia si Italia.

90 Trei minute suplimentare.
90 Final incalcit, cu multe greseli de ambele parti.
86 Schimbare Suedia: Ekdal intra in locul lui Lewicki.
85 Schimbare Irlanda: McGeady intra in locul lui McCarthy.
82 Ibrahimovici nu reuseste sa trimita in plasa dupa o centrare buna din partea stanga.
77 Schimbare Irlanda: Keane intra in locul lui Hoolahan.
71 GOOOOOOOOOL SUEDIA!!! Clark inscrie in propria poarta cu o lovitura de cap din sase metri, in incercarea de a respinge!
64 Schimbare Irlanda: McClean intra in locul lui Walters.
61 Lindelof vede cartonasul galben.
60 Ibrahimovici reia spectaculos pe langa poarta dupa o centrare din partea stanga.
59 Schimbare Suedia: Guidetti intra in locul lu Berg.
56 Suedia este tot mai prezenta in jumatatea adversa in ultimele minute.
50 Ce ocazie!!! Suedia rateaza sansa egalarii dupa ce Foresberg suteaza dintr-o pozitie ideala mult pe langa, cu toata poarta in fata!
48 GOOOOOOOOOOOL IRLANDA!!! Hoolahan inscrie cu un sut superb langa bara din intoarcere!
47 Hendrick suteaza puternic din afara careuli, mingea e retinuta in doi timpi.
46 Se reia jocul!
45 Pauza!
45 Schimbare Suedia: Johannson intra in locul lui Lustig.
42 McCarthy vede cartonasul galben pentru o tragere de tricou.
38 Ibrahimovici trimite mult peste poarta din sapte metri.
33 Ce ocazie!!! Hendrick trimite un sut bomba in bara din afara careului!
29 Brady suteaza peste poarta din marginea careului cu un sut violent.
27 Posesie mai buna a suedezilor in ultimele minute.
21 Lovitura libera periculoasa a suedezilor, dar Ibrahimovici trage intr-un coleg.
17 Sansa buna pentru irlandezi, dar O'Shea nu reuseste sa bage mingea in plasa din trei metri!
14 Inceput echilibrat de partida la Paris, cu o atmosfera superba in tribune.
10 Prima sansa de gol! Hendrick trage puternic din marginea careului, dar mingea e respinsa!
6 Ibrahimovici se inalta in careul irlandezilor, dar nu reuseste sa trimita spre poarta.
3 Long bate o lovitura libera din partea stanga, suedezii resping fara emotii.
1 A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 19:00 si este televizata de Dolce Sport

Irlanda:
Randolph - Coleman, Clark, O'Shea, Brady - McCarthy, Whelan, Hendrick, Hoolahan - Long, Walters

Suedia: Isaksson - Lustig, Lindelof, Granqvist, Olsson - S. Larsson, Lewicki, Kallstrom, Forsberg - Ibrahimovici, Berg

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

In cealalta partida din grupa, Belgia si Italia se vor intalni tot astazi, de la ora 22:00.