Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

EURO 2016: Spania se califica in optimi dupa o victorie la scor

Vineri, 17 Iunie 2016, ora 23:49
15749 citiri

Spania s-a calificat in optimile de finala de la EURO 2016 dupa o victorie categorica impotriva Turciei, scor 3-0, in grupa D de la EURO 2016.

Daca in prima partida cu Cehia jocul spaniolilor nu a stralucit, de aceasta data formatia lui Vicente del Bosque a fost mult mai consistenta si a oferit una dintre cele mai bune prestatii din ultima perioada.

Dupa o bara in minutul 11, Spania a deschis scorul in cele din urma in minutul 34, cand Morata a reluat superb cu capul direct in vinclu.

Peste doar trei minute, Nolito a profitat de o gafa a defensivei adverse si a facut 2-0 pentru Spania.

Turcia nu a fost in stare sa dea o replica pe masura, iar la trei minute dupa pauza Morata a facut dubla cu o reluare din fata portii.

Ibericii si-au mai creat cateva ocazii mari pana la final, in timp ce turcii au jucat foarte slab, iar fanii l-au fluierat copios pe starul Arda Turan de la FC Barcelona.

Spania are sase puncte dupa primele doua etape si e calificata in optimi, alaturi de Italia si Franta, in timp ce Turcia e ultima, fara niciun punct, si sanse minime de calificare.

In ultima etapa se vor disputa meciurile:

21 iunie, ora 22:00: Cehia - Turcia

21 iunie, ora 22:00: Croatia - Spania

SPANIA - TURCIA 3-0

90+2 - Final de meci!

90 - Doua minute suplimentare.

87 - Ce ocazie! Sakan scapa singur cu portarul, dar trage in blocaj!

81 - Schimbare Spania: Azpilicueta intra in locul lui Alba.

79 - Ritmul a mai scazut in ultimele minute. Spania nu mai forteaza.

71 - Schimbare Spania: Koke intra in locul lui Fabregas.

70 - Schimbare Turcia: Malli intra in locul lui Selchuk.

68 - Soriano trage din afara careului, mingea e respinsa cu greu in corner de Volkan.

64 - Schimbare Spania: Soriano intra in locul lui Silva.

64 - Schimbare Turcia: Sakan intra in locul lui Oguzan.

61 - David Silva primeste in careu, trage bine, dar mingea e deviata in corner.

58 - Arda Turan suteaza din afara careului pe langa poarta. Corner pentru turci, ramas fara rezultat.

52 - Burak primeste intr-o pozitie buna in careu, dar trage mult peste.

48 - GOOOOOOOL SPANIA!!! Morata face dubla cu o reluare din fata portii!

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare Turcia: Sahin intra in locul lui Cahanoglu.

45 - Pauza!

41 - Tufan vede cartonas galben pentru un fault la marginea careului.

37 - GOOOOOOOOOOOOL SPANIA!!! Nolito profita de o respingere gresita in careul turcilor si reia din centrul careului pentru un 2-0 fulgerator!!!

34 - GOOOOOOOOOOL SPANIA!!! Centrare din banda stanga, Morata reia perfect cu capul si trimite mingea in vinclu!

29 - Ce ocazie!! Nolito trage putin pe langa poarta din marginea careului!

24 - Hakan Calhanoglu suteaza peste poarta din marginea careului.

21 - Iniesta se resimte si primeste ingrijiri medicale.

17 - Turcia are sansa unui contraatac, dar Busquets se repliaza excelent si recupereaza.

11 - Ce ocazie!!! Alba centreaza din partea stanga, Morata trimite spre poarta, dar mingea e deviata in bara si apoi in corner!

9 - Burak Yilmaz vede cartonasul galben.

7 - Morata suteaza puternic de la 25 de metri, Volkan respinge in corner!

2 - Sergio Ramos vede cartonasul galben!

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 22:00 si e televizata de Dolce Sport si ProTV

Spania: De Gea - Juanfran, Pique, S. Ramos, Alba - Fabregas, Busquets, Iniesta - David Silva, Morata, Nolito

Turcia: Babacan - Gonul, Tufan, Hakan Balta, Caner Erkin - Topal, Selcuk Inan, Ozyakup - Burak Yilmaz, Hakan Calhanoglu, Arda Turan

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

In prima etapa, Spania a invins Cehia cu 1-0, iar Turcia a cedat in fata Croatiei cu acelasi scor.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Spania Turcia, #Spania Turcia LIVE, #Spania Turcia direct, #Spania Turcia EURO 2016 , #meciuri