EURO 2016: Ungaria castiga grupa F dupa o remiza cu sase goluri in fata Portugaliei

Miercuri, 22 Iunie 2016, ora 20:50
32588 citiri

Ungaria a facut inca un meci mare la EURO 2016 si a castigat grupa F dupa un 3-3 de poveste in fata Portugaliei lui Cristiano Ronaldo.

Partida a avut un ritm de exceptie si a fost de departe cea mai frumoasa de la turneul final, de pana acum.

Dupa 20 de minute alerte, Gera a prins sutul carierei si a deschis scorul cu o executie superba de la 20 de metri.

Portughezii au alergat disperati dupa egalare, in timp ce ungurii profitau la maxim de fiecare contraatac ce-l aveau.

Egalarea a venit in minutul 42, cand Nani a sutat puternic pe jos, insa bucuria nu a tinut prea mult timp.

Imediat dupa pauza, Dzsudzsak a sutat din lovitura libera, iar Ungaria a preluat din nou conducerea, mingea fiind si deviata.

Minutul 50 a adus egalarea, Cristiano Ronaldo reluand superb cu calcaiul din sase metri, dar din nou Ungaria a marcat foarte rapid, peste doar 5 minute.

Dzsudzsak a prins din nou un sut bun din afara careului, iar mingea a fost deviata.

Nebunia a continuat, astfel ca s-a facut 3-3 in minutul 62, cand Ronaldo a punctat cu o lovitura de cap.

Ungaria termina astfel pe primul loc si va intalni ocupanta locului doi din Grupa E, in timp ce Islanda termina pe locul 2 si va juca cu Anglia. Portugalia termina pe 3 si merge si ea in optimi datorita golaverajului si va intalni Croatia.

UNGARIA - PORTUGALIA 3-3

90+3 - Final de meci!

86 - Ronaldo suteaza pe langa poarta din afara careului.

81 - Schimbare Portugalia: Danilo intra in locul lui Nani.

76 - Cristiano Ronaldo suteaza peste poarta din centrul careului.

70 - Schimbare Ungaria: Nemeth intra in locul lui Szalai.

Info: La acest scor, Ungaria este pe primul loc, Portugalia pe doi, iar Islanda pe trei.

64 - Ce ocazie!!!! Elek suteaza in bara din fata portii!!

Info: Austria a egalat Islanda.

62 - GOOOOOOOOOOOL PORTUGALIA!!! Cristiano Ronaldo inscrie cu o lovitura superba de cap!

61 - Schimbare Portugalia: Quaresma intra in locul lui Gomes.

55 - GOOOOOOOOOOOOOOL UNGARIA!!! Dzudzsak inscrie din nou cu un sut deviat din afara careului!

50 - GOOOOOOOOOOOOL PORTUGALIA!!! Cristiano Ronaldo inscrie un gol fenomenal cu calcaiul din sase metri dupa o centrare din banda dreapta!

49 - Mare sansa pentru unguri! Lovrecsicz scapa intr-o pozitie buna, dar trage in plasa laterala!

47 - GOOOOOOOOOOOL UNGARIA!! Dzsudzsak inscrie cu un sut deviat din lovitura libera de la 26 de metri!

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare Portugalia: Sanches intra in locul lui Moutinho.

45 - Pauza!

42 - GOOOOOOOL PORTUGALIA!!! Nani inscrie cu un sut plasat pe jos din 10 metri!

40 - Portugalia inscrie, dar reusita este anulata pentru o pozitie de offside!

35 - Cristiano Ronaldo trage mult pe langa poarta din lovitura libera.

35 - Gera vede cartonasul galben.

28 - Juhasz vede cartonasul galben.

24 - Elek suteaza periculos, dar mingea e respinsa cu greu!

23 - Ronaldo trage in zid din lovitura libera de la 23 de metri.

Info: Ungaria si Islanda merg in optimi la aceste scoruri. Portugalia si Austria sunt eliminate.

Info: Islanda a deschis scorul cu Austria

20 - GOL UNGARIA! Gera inscrie cu un sut superb de la 20 de metri!

19 - Pepe intervine bine si respinge in corner dupa o centrare din partea dreapta, la o actiune periculoasa.

14 - Guzmics vede cartonasul galben.

12 - Nani trimite cu capul mult peste poarta din 7 metri.

7 - Corner pentru unguri, mingea e centrata bine, dar lusitanii resping in cele din urma.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 19:00 si e televizata de Dolce Sport

Ungaria: Kiraly - Lang, Juhasz, Guzmics, Korhut - Gera, Pinter - Dzsudzsak, Elek, Lovrencsics - Szalai

Portugalia: Rui Patricio - Vieirinha, Pepe, R. Carvalho, Eliseu - A. Gomes, Moutinho, W. Carvalho, Joao Mario - C. Ronaldo, Nani

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

De la ora 19:00 se disputa si meciul Islanda - Austria

Clasamentul Grupei F: 1. Ungaria 4p, 2. Islanda 2p, 3. Portugalia 2p, 4. Austria 1p

Calcule de calificare: Ungaria e deja in optimi. Austria e obligata sa castige pentru a se califica, Islanda si Portugalia au nevoie de victorie pentru a fi sigure de prezenta in optimi.

Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
Guvernul modifică plafoanele la energie, „în favoarea consumatorilor”. Până când se prelungește măsura
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că Guvernul le-a promis românilor că menţinem plafonarea preţurilor la energie şi gaze până în primăvara lui 2025 iar astăzi, în...
#Ungaria Portugalia, #Ungaria Portugalia LIVE, #Ungaria Portugalia Direct, #Ungaria Portugalia EURO 2016 , #meciuri