EURO 2016: Ungaria castiga grupa F dupa o remiza cu sase goluri in fata Portugaliei

De Cristian Soitu - Miercuri, 22 Iunie 2016, ora 20:50
Ungaria a facut inca un meci mare la EURO 2016 si a castigat grupa F dupa un 3-3 de poveste in fata Portugaliei lui Cristiano Ronaldo.

Partida a avut un ritm de exceptie si a fost de departe cea mai frumoasa de la turneul final, de pana acum.

Dupa 20 de minute alerte, Gera a prins sutul carierei si a deschis scorul cu o executie superba de la 20 de metri.

Portughezii au alergat disperati dupa egalare, in timp ce ungurii profitau la maxim de fiecare contraatac ce-l aveau.

Egalarea a venit in minutul 42, cand Nani a sutat puternic pe jos, insa bucuria nu a tinut prea mult timp.

Imediat dupa pauza, Dzsudzsak a sutat din lovitura libera, iar Ungaria a preluat din nou conducerea, mingea fiind si deviata.

Minutul 50 a adus egalarea, Cristiano Ronaldo reluand superb cu calcaiul din sase metri, dar din nou Ungaria a marcat foarte rapid, peste doar 5 minute.

Dzsudzsak a prins din nou un sut bun din afara careului, iar mingea a fost deviata.

Nebunia a continuat, astfel ca s-a facut 3-3 in minutul 62, cand Ronaldo a punctat cu o lovitura de cap.

Ungaria termina astfel pe primul loc si va intalni ocupanta locului doi din Grupa E, in timp ce Islanda termina pe locul 2 si va juca cu Anglia. Portugalia termina pe 3 si merge si ea in optimi datorita golaverajului si va intalni Croatia.

Ungaria
3 - 3
Portugalia
90+3 Final de meci!
86 Ronaldo suteaza pe langa poarta din afara careului.
81 Schimbare Portugalia: Danilo intra in locul lui Nani.
76 Cristiano Ronaldo suteaza peste poarta din centrul careului.
70 Schimbare Ungaria: Nemeth intra in locul lui Szalai.
Info: La acest scor, Ungaria este pe primul loc, Portugalia pe doi, iar Islanda pe trei.
64 Ce ocazie!!!! Elek suteaza in bara din fata portii!!
Info: Austria a egalat Islanda.
62 GOOOOOOOOOOOL PORTUGALIA!!! Cristiano Ronaldo inscrie cu o lovitura superba de cap!
61 Schimbare Portugalia: Quaresma intra in locul lui Gomes.
55 GOOOOOOOOOOOOOOL UNGARIA!!! Dzudzsak inscrie din nou cu un sut deviat din afara careului!
50 GOOOOOOOOOOOOL PORTUGALIA!!! Cristiano Ronaldo inscrie un gol fenomenal cu calcaiul din sase metri dupa o centrare din banda dreapta!
49 Mare sansa pentru unguri! Lovrecsicz scapa intr-o pozitie buna, dar trage in plasa laterala!
47 GOOOOOOOOOOOL UNGARIA!! Dzsudzsak inscrie cu un sut deviat din lovitura libera de la 26 de metri!
46 Se reia jocul!
46 Schimbare Portugalia: Sanches intra in locul lui Moutinho.
45 Pauza!
42 GOOOOOOOL PORTUGALIA!!! Nani inscrie cu un sut plasat pe jos din 10 metri!
40 Portugalia inscrie, dar reusita este anulata pentru o pozitie de offside!
35 Cristiano Ronaldo trage mult pe langa poarta din lovitura libera.
35 Gera vede cartonasul galben.
28 Juhasz vede cartonasul galben.
24 Elek suteaza periculos, dar mingea e respinsa cu greu!
23 Ronaldo trage in zid din lovitura libera de la 23 de metri.
Info: Ungaria si Islanda merg in optimi la aceste scoruri. Portugalia si Austria sunt eliminate.
Info: Islanda a deschis scorul cu Austria
20 GOL UNGARIA! Gera inscrie cu un sut superb de la 20 de metri!
19 Pepe intervine bine si respinge in corner dupa o centrare din partea dreapta, la o actiune periculoasa.
14 Guzmics vede cartonasul galben.
12 Nani trimite cu capul mult peste poarta din 7 metri.
7 Corner pentru unguri, mingea e centrata bine, dar lusitanii resping in cele din urma.
1 A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 19:00 si e televizata de Dolce Sport

Ungaria:
Kiraly - Lang, Juhasz, Guzmics, Korhut - Gera, Pinter - Dzsudzsak, Elek, Lovrencsics - Szalai

Portugalia: Rui Patricio - Vieirinha, Pepe, R. Carvalho, Eliseu - A. Gomes, Moutinho, W. Carvalho, Joao Mario - C. Ronaldo, Nani

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

De la ora 19:00 se disputa si meciul Islanda - Austria

Clasamentul Grupei F: 1. Ungaria 4p, 2. Islanda 2p, 3. Portugalia 2p, 4. Austria 1p

Calcule de calificare: Ungaria e deja in optimi. Austria e obligata sa castige pentru a se califica, Islanda si Portugalia au nevoie de victorie pentru a fi sigure de prezenta in optimi.