Franta, victorie chinuita in fata Camerunului

Marti, 31 Mai 2016, ora 08:43
2233 citiri

Franta, prima adversara a Romaniei de la Campionatul European, a obtinut o victorie chinuita in meciul amical contra nationalei Camerunului.

Reprezentativa "cocosului galic" s-a impus cu scorul de 3-2, golul victoriei fiind marcat abia in ultimul minut de joc.

Pentru francezi au inscris Matuidi, Giroud si Payet, acesta din urma stabilind scorul final in minutul 90.

Elevii lui Deschamps au aratat insa surprinzator de multe probleme in defensiva, camerunezii avand destul de multe ocazii importante, in afara celor doua goluri marcate.